Marcus Rashford je bil najboljši igralec tekme na stadionu GSP v Nikoziji. Foto: EPA

Trener Erik ten Hag je poslušal številne kritike, potem ko so njegovi izbranci v prvem polčasu mestnega derbija prejeli štiri zadetke in na trenutke delovali kot kakšna drugoligaška ekipa. Cristiano Ronaldo in Casemiro sta tokrat začela tekmo. Portugalec se je zelo trudil, a mu nikakor ni uspelo zatresti mreže.

Ansarifard kaznoval veliko napako Malacie
V 34. minuti so imeli rdeči vragi na voljo prosti strel. Izvedel ga je Cristian Eriksen, nato pa je Tyrell Malacia naredil neverjetno napako. Izgubil je žogo na polovici Omonie, Bruno Felipe je stekel sam proti vratom in podal na desno stran, kjer je Karim Ansarifard s šestih metrov ukanil Davida de Geo.

Rashford zablestel z dvema goloma in podajo
Ten Hag je ob odmoru opravil dve menjavi. Vstopila sta Luke Shaw in Marcus Rashford, ki je takoj poživil igro. V 53. minuti ga je z dolgo diagonalno podajo našel Bruno Fernandes. Rashford si je žogo najprej slabo ustavil, a je branilec Nemanja Miletić prevzel Ronalda, zato je imel Rashford dovolj prostora, da si žogo naravna na desno nogo, nato pa jo je z robo kazenskega prostora poslal v mrežo.

United je prevzel pobudo, nevarne akcije so se kar vrstile. V 62. minuti je namesto Fernandesa vstopil Anthony Martial in že v prvi akciji je poskrbel za vodstvo rdečih vragov. Lisandro Martinez je v kazenskem prostoru zaposlil Rashforda, ki je s peto podal nazaj do Martiala, ki je s 17 metrov z levo nogo zatresel mrežo.

V 78. minuti se je Ronaldo lahko le držal za glavo, ko je s šestih metrov popolnoma neoviran stresel le vratnico po lepi akciji Dioga Dalota po levi strani. Portugalec se je nato izkazal s podajo, šest minut pred koncem pa je protinapad učinkovito končal Rashord. Napadalec se je tudi izognil prepovedanemu položaju.

Le minuto zatem je Omonia znižala. Rezervist Nikolas Panagiotu je žogo z desetih metrov zabil pod prečko. V zadnjih minutah so imeli gostje še nekaj priložnosti iz protinapadov, a se Ronaldo nikakor ni znašel pred vrati.

Na drugi tekmi skupine E je Šerif izgubil proti vodilnemu Realu Sociedadu z 0:2. Baski so s stoodstotnim izkupičkom na prvem mestu, drugi je zdaj United s šestimi točkami.

Eddie Nketiah in soigralci so sanjsko začeli sezono. Foto: EPA

Nova odlična predstava topničarjev
V skupini A je Arsenal potrdil imenitno formo. Vodilna ekipa Premier lige je odpravila Bodö/Glimt s 3:0. Nino Žugelj je pri Norvežanih sedel na klopi. Topničarji so povedli v 23. minuti, ko je Kieran Tierney zadel vratnico, žoga pa se je odbila naravnost do Eddieja Nketiaha, ki jo je zlahka potisnil v mrežo. Pet minut zatem je Fabio Vieira z desne strani poslal predložek pred vrata, Rob Holding pa je z glavo povišal na 2:0. Šest minut pred koncem je rezervist Gabriel Jesus preigral dva branilca gostov in podal do Vieira, ki je zabil žogo pod prečko.

Ciro Immobile se je prehitro veselil zadetka v Gradcu. Foto: EPA

Gorenc Stanković in Horvat do točke proti Laziu
V skupini F sta se Sturm in Lazio v Gradcu razšla brez zadetkov. Jon Gorenc Stanković je igral vso tekmo za Sturm. Toni Horvat, ki je bil blizu zadetku v 19. minuti, pa je zelenico zapustil v 69. minuti. Lazio je dosegel zadetek deset minut pred koncem prek Cira Immobileja, a so ga sodniki naknadno razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Gostitelji so od 82. minute igrali z igralcem manj zaradi izključitve Jusufa Gazibegovića.

V skupini C je Ludogorec, ki ga vodi Ante Šimundža, Žana Karničnika pa ni bilo v kadru bolgarske ekipe, igral 1:1 v gosteh v Helsinkih.

Luiz Henrique je (drugi z leve) je zagotovil Betis veliko zmago na rimskem Olimpicu. Foto: EPA

Luiz Henrique z glavo potopil Romo
Na drugi tekmi je Roma na Olimpicu izgubila proti Betisu z 1:2. Paulo Dybala je Rimljane sicer popeljal v vodstvo z bele točke. Najstrožjo kazen je zaradi igranja z roko po ogledu videoposnetka dosodil Matej Jug. Izenačil je Guido Rodriguez pet minut pred odmorom z močnim strelom s 25 metrov.

Zmago je Špancem zagotovil Luiz Henrique z glavo v 88. minuti po odlični akciji in predložku Rodrija z leve strani. V sodnikovem dodatku je bil pri domačih izključen Nicolo Zaniolo.