Največ točk za Cedevito Olimpijo sta dosegla Josh Adams (19; desno) in Yogi Ferrell (18; levo), Alen Omić (v sredini) pa je zbral deset skokov. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Brescia, ki je letos osvojila italijanski pokal, je ob polčasu vodila z 52:36. Ljubljančani so na tekmi, ki ni več odločala o ničemer, v drugem delu zaigrali bolje, a bili na koncu za dve točki prekratki.

Že sredi tretje četrtine so z dvema zaporednima trojkama prišli na manj kot deset točk zaostanka (54:47), se dvakrat približali tudi na - 6 (61:55 in 63:57), pred zadnjo četrtino pa je bilo 69:57.

Zmaji so nato gostitelje skorajda ujeli pri 71:69 slabih šest minut pred koncem tekme. V nadaljevanju so dovolili italijanski zasedbi, da je s trojko Kennyja Gabriela 69 sekund pred zadnjo sireno znova pobegnila na osem točk prednosti (83:75), a so imeli v končnici še eno priložnost za preobrat.

Josh Adams je s trojko znižal na 83:80, vendar je nato v zadnjem napadu še en poskus za tri zgrešil. Zadnji koš je dosegel Rok Radović, za kaj več pa je gostom zmanjkalo časa, tudi zato, ker v zadnjih štirih sekundah niso uspeli hitro storiti osebne napake.

Olimpija je nastopila brez poškodovanih Eda Murića in Amarja Alibegovića.

Največ točk za Cedevito Olimpijo sta dosegla Adams (19) in Yogi Ferrell (18 in 8 podaj), Alen Omić je ob sedmih točkah zbral deset skokov. Za Brescio je slovenski reprezentant Aleksej Nikolić prispeval šest točk in osem podaj.

To je bil 14. poraz Ljubljančanov v evropski sezoni, v kateri imajo samo tri zmage. Na prvem medsebojnem obračunu v Ljubljani je Brescia prav tako zmagala tesno s 83:80.

V zadnjem krogu bo Olimpija prihodnji torek v Stožicah gostila francosko ekipo JL Bourg.

Izjava po tekmi

Miro Alilović, trener Cedevite Olimpije: “Prvi polčas je bil preslab za takšno tekmo. Igrali smo premehko, naše reakcije so bile prepočasne. Tekmecem smo dovolili, da igrajo, karkoli so želeli. Med odmorom sem fantom v garderobi povedal, da morajo v drugem polčasu pokazati naš karakter. Drugi del tekme smo začeli agresivno, nismo delali napak, nadzorovali smo skok in uspeli predvsem s hitro igro doseči to, da smo se vrnili v igro. Na žalost so o zmagovalcu odločile napake in malenkosti.”