Tampa z 'metlo' proti Floridi že čaka na tekmeca v finalu vzhoda

Tampa, 24. 05. 2022 08.11 |

STA, A.V.
0

Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning, branilci naslova, so prvi finalisti vzhodne konference severnoameriške poklicne hokejske lige NHL. Ponoči so na domačem ledu premagali Florida Pantherse in s 4:0 v zmagah napredovali v finale. V njem bodo igrali z boljšim iz dvoboja med New York Rangersi in Carolina Hurricanesi, po treh tekmah pa bolje kaže Carolini, ki vodi z 2:1.

V drugi današnji tekmi je moštvo Colorado Avalanche na zahodu v gosteh ugnalo ekipo St. Louis Blues s 6:3 in povedlo s 3:1 v zmagah. Drugi polfinalni par je Edmonton – Calgary, ekipa iz Edmontona pa vodi z 2:1 v zmagah.

Tampa je ponoči poskrbela za veliko slavje domačih navijačev, čeprav so bili ti vseh 60 minut zelo na trnih. Ekipa Floride je namreč prevladovala na ledu in razmerje v strelih dobila kar z 49:25, ključni igralec tekme pa je bil domači vratar, Rus Andrej Vasilevski, ki je zaklenil mrežo svojega gola. Kaj pomeni dober vratar, pove podatek, da je 27-letni Vasilevski v seriji s Florido na štirih tekmah ubranil kar 151 od 154 strelov. Tampa je oba gola dosegla v zadnjem delu. Najprej je bil v 47. minuti uspešen Pat Maroon, Čeh Ondrej Palat pa je 23 sekund pred koncem rešil vprašanje zmagovalca.

"Res prav nič posebnega. Tekmo igra vsa ekipa. Vsi se žrtvujejo, blokirajo strele tekmecev. Fantje nastavljajo svoje kosti, da blokirajo plošček. To nisem samo jaz, to je igra celega moštva. Tudi sam seveda skušam svoje delo opraviti kar najbolje," pa kljub izjemnim obrambam, ki so bile ključ do uspeha, ostaja skromen ruski vratar.

Colorado je v St. Louisu dosegel pomembno zmago, saj bo naslednjo tekmo igral pred domačimi igralci in imel prvo priložnost, da si priigra finale. Junak tekme v Misuriju je bil Kanadčan Nazem Kadri s tremi goli in podajo. Odločala je druga tretjina, ko so gostje med 23. in 25. minuto v 86 sekundah trikrat zabili za vodstvo s 3:1, Kadri je v 28. povišal na 4:1.

Kanadčan David Perron in Rus Pavel Bučnevič sta še v drugem delu znižala, a sta Kadri v 50. in Finec Mikko Rantanen v zadnji minuti potrdila zmago ekipe iz Kolorada.