Brez zmagovalca na obračunu Rome in Juventusa

Rim, 05. 05. 2024 22.50 | Posodobljeno pred 12 dnevi

Enega derbijev v 35. krogu italijanske nogometne lige sta igrala Roma in Juventus. Tekma se je končala z 1:1, potem ko je Romelu Lukaku zadel za Rimljane v 15. minuti, Bremer pa za Torinčane v 31.

Statistika tekme Roma - Juventus
Statistika tekme Roma - Juventus FOTO: Sofascore.com

Drugouvrščeni Milan, njegovi navijači, ki zahtevajo izboljšave v klubu, so protestno molčali med tekmo (ultraši so jo predčasno tudi zapustili), je gostil Genoo in se z njo razšel s 3:3. Genovčani so vodili z 1:0 in 2:1, nato sta v 72. in 75. minuti za preobrat poskrbela Matteo Gabbia in Olivier Giroud, točko pa je gostom prinesel avtogol Malicka Thiawa v 87. minuti.

Cagliari in Lecce sta se razšla z 1:1, Empoli in Frosinone z 0:0, Verona pa se je malce dvignila na lestvici po zmagi z 2:1 nad Fiorentino.

V soboto so nogometaši Interja, ki so si že pred časom zagotovili naslov prvaka, na gostovanju pri Sassuolu izgubili z 0:1. Sassuolo, ki se bori za obstanek, je proti Interju zadel v 20. minuti, strelec je bil Armand Lauriente. Za Inter je bil to šele drugi poraz sezone.

Pred tem je Monza igrala 2:2 z Laziem, v petek pa sta se Torino in Bologna razšla z 0:0.

Inter ima na vrhu lestvice 89 točk, sledijo Milan (71), Juventus (66), Bologna (64) in Roma (60). Prvih pet mest vodi v ligo prvakov, šesta je Atalanta s 57 točkami, ima pa dve tekmi v dobrem. Udinese je na 18. mestu, ki tako kot 19. in 20. mesto vodita v drugo ligo.

Videmčani imajo 29 točk, pet manj od Verone, štiri od Cagliarija, tri od Frosinoneja in Empolija, imajo jih enako število kot Sassuolo, zadnji pa je bodoči drugoligaš Salernitana z vsega 15 točkami.

V ponedeljek bo v tem krogu Salernitana gostila Atalanto, nato pa Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića Napoli.