Izkušeni Toni Kroos je bil najboljši igralec tekme na stadionu Santiago Bernabeu. Odlični vezist ne igra več za nemško izbrano vrsto in do konca decembra si bo lahko odpočil. Foto: EPA

V ponedeljek je kraljevi klub doživel prvi prvenstveni poraz. Rayo Vallecano je bil boljši s 3:2 in evropski prvaki so izgubili prvo mesto na lestvici. Trener Carlo Ancelotti je opravil dve spremembi v začetni postavi. Lucas Vazquez in Toni Kroos sta začela srečanje, Dani Carvajal in Marco Asensio pa sta bila na klopi.

Militao z glavo poskrbel za vodstvo Reala
Gostitelji so povedli pet minut pred odmorom. Kroos je z leve strani podal predložek v kazenski prostor, branilci Cadiza pa so pozabili na Ederja Militaa, ki je neoviran z glavo zatresel mrežo. Videosodnik je pregledal posnetek in priznal gol, saj 24-letni Brazilec ni bil v prepovedanem položaju.

Eder Militao je dosegel vodilni zadetek za kraljevi klub. Foto: EPA

Izjemen volej Kroosa
Cadiz je bil nevaren na začetku drugega polčasa, a v 70. minuti je vse kazalo, da je tekma odločena. Vinicius Junior je skušal z leve strani podati v kazenski prostor, branilci Cadiza so žogo odbili, a je pritekel Kroos in jo z izjemnim volejem z roba kazenskega prostora poslal tik ob vratnici v mrežo. Vratar Jeremias Ledsma je bil prekratek. Prava mojstrovina 32-letnega vezista.

Modrić zgrešil prazna vrata
V 79. minuti je Vinicius Junior znova ušel po levi strani, dvignil je glavo in opazil Luko Modrića. Hrvat bi moral le še potisniti žogo v prazno mrežo, a je zgrešil vrata. Lahko se je le prijel za glavo, tudi navijači niso mogli verjeti svojim očem.

Perez znižal, Espino pa zapravil priložnost za izenačenje
Kazen je bil prišla ekspresno. V 81. minuti je rezervist Theo Bongonda nevarno streljal, Thibaut Courtois je žogo odbil, tudi Alvaru Negredu ga ni uspelo ukaniti, nato pa je Lucas Perez zabil žogo pod preč za 2:1.

Cadiz je dobil zalet in v 93. minuti je imel imenitno priložnost za izenačenje. Negredo je poslal natančen predložek pred vrata, Pacha Espino pa je z glavo streljal prek vrat.

Naslednji krog tik pred novim letom
15. krog španskega prvenstva bo na sporedu 31. decembra. Valladolid bo gostil madridski Real, Barcelona pa se bo na mestnem derbiju srečala z Espanyolom.