Londonski derbi brez zmagovalca, remi tudi med Newcastlom in Evertonom

London, 02. 04. 2024 23.27 |

Tottenham je na gostovanju pri West Hamu (1:1) izpustil priložnost za ponoven skok na četrto mesto, Newcastle pa je pred domačimi navijači z enakim rezultatom remiziral proti Evertonu, ki je do točke prišel v 88. minuti.

West Ham - Tottenham
West Ham - Tottenham FOTO: AP

V deževnem Londonu so gostje iz Tottenhama povedli že po petih minutah igre, ko je žogo po podaji Tima Wernerja brez težav v mrežo potisnil Brennan Johnson. Varovanci Anga Postecoglouja so bili v nadaljevanju nevarni še preko Pedra Porra in Heung-min Sona, za zapravljene priložnosti pa so bili kaznovani v 19. minuti, ko je odlično podajo Jarroda Bowena izkoristil Kurt Zouma. West Ham je v nadaljevanju zapretil še preko asistenta pri izenačujočem zadetku, njegov strel pa je Guglielmo Vicario zaustavil. V drugem delu sta si obe ekipi priigrali po nekaj priložnosti, rezultat pa je ostal nespremenjen.

Statistika West Ham  - Tottenham
Statistika West Ham - Tottenham FOTO: Sofascore.com

Na obračunu med Newcastlom in Evertonom je domačine v vodstvo po četrt ure igre s fantastičnim zadetkom popeljal Alexander Isak, preostalih priložnosti pa varovanci Eddieja Howa niso uspeli izkoristiti. V drugem polčasu je Newcastle preko Dana Burna podvojil svojo prednost, gol pa je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. V nadaljevanju so zapretili tudi gostje, najbližje zadetku je bil James Garner, ki je zadel okvir gola. Ko je že vse kazalo na to, da se bosta tekmeca razšla z minimalno zmago domačinov, je glavni sodnik po ogledu posnetka pokazal na belo točko v korist Evertona, iz enajstih metrov pa je bil natančen Dominic Calvert-Lewin.