Inter po trilerju premagal Firenzo

Ljubljana, 22. 10. 2022 23.00 |

Nogometaši milanskega Interja so v 11. krogu italijanske lige v gosteh pri Fiorentini zmagali s 4:3. Interjev mestni tekmec Milan je pred tem s 4:1 odpravil Monzo in se vsaj začasno točkovno izenačil z vodilnim Napolijem.

Inter je tekmo v Firencah začel odlično, Nicolo Barella in Lautaro Martinez sta že v drugi in 15. minuti poskrbela za vodstvo z 2:0. Arthur Cabral je domače vrnil v igro, potem ko je v 33. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, Jonathan Ikone pa je nato v 60. minuti izid poravnal.

V 73. minuti so gosti spet povedli, znova je bil strelec Martinez, takrat je zadel z bele pike. Zdaj je pri šestih zadetkih, toliko so jih zbrali tudi Laziev Ciro Immobile, Juventusov Dušan Vlahović in Bolognin Marko Arnautović.

Na veselje domačih navijačev je Luka Jović v 90. minuti zadel za 3:3, vendar je bilo veselje kratko. Henrih Mhitarjan je namreč v 95. minuti postavil končni izid.

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez FOTO: AP

Milan pa je proti Monzi prišel do zanesljive zmage. Brahim Diaz je zadel v 16. in 41. minuti, Divock Origi je bil uspešen v 65., Rafael Leao pa v 84. minuti. Filippo Ranocchia je v 70. dosegel edini gol za goste.

Na prvi današnji tekmi je Salernitana z 1:0 premagala Spezio.

V petek je Juventus s 4:0 odpravil Empoli, za katerega je Petar Stojanović igral celo tekmo, Lovra Štubljarja pa ni bilo v ekipi zaradi poškodbe.

V nedeljo bo Udinese s Sandijem Lovrićem in Jako Bijolom gostil Torino, Bologna bo igrala proti Lecceju, Atalanta proti Laziu, Roma pa proti Napoliju. V ponedeljek bosta še tekmi Cremonese - Sampdoria in Sassuolo - Verona.