Celovčani iz Tivolija s polnim plenom

Hokej 25. Sep 202219:42 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije niso uspeli nadgraditi petkovega slavja v Fehervarju. Na prvi domači tekmi v okviru lige ICE so v 4. krogu gostili celovški KAC in izgubili z 2:4. Ljubljančani so zdaj deveti na lestvici 13-članskega tekmovanja, v sredo pa jih na Jesenicah čaka finale slovenskega pokala.

Kljub odličnemu začetku tekme, ko je Olimpija v 10. minuti prišla do vodstva, so morali zmaji še drugič v treh poskusih v novi sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva igrišče zapustiti sklonjenih glav. Tekmeci s severne strani Karavank so domače nastreljali, odločilen korak do slavja pa so storili v drugi tretjini, ki so jo dobili z 2:0. A vseeno ostaja grenak priokus, saj so zmaji kar štirikrat zadeli okvir gola. Končalo se je s 4:2 za goste, gola za domače pa sta prispevala Chris Dodero in Nik Simšič.

Nezbranost tik pred sireno …

Tako kot na uvodnih tekmah v Bolzanu in Fehervarju so Ljubljančani tudi tokrat prvi povedli. Po izenačenem začetku dvoboja so zmaji najbolj nevarno zapretili v 4. minuti, ko je po lepi podaji Gregorja Koblarja do strela prišel Luka Kalan, a je gostujoči vratar Sebastian Dahm njegov strel odbil. Tik zatem je od daleč poskušal še Kristjan Čepon, toda veselje domačih je preprečila vratnica.

Drugače pa je bilo v 10. minuti, ko je po dolgi akciji v napadalni tretjini iz desnega kota povsem na drugo stran nad koti zadrsal Chris Dodero in dosegel svoj sploh prvi zadetek v tej sezoni. Tudi Celovčani, ki so v prvih 20 minutah po uradni statistiki več poizkušali, so imeli svoje nevarne priložnosti, zadeli pa šele tik ob koncu. Ko je že izgledalo, da se bo prvi del tekme končal s prednostjo Olimpije, so gostje izvedli hiter protinapad in po kombinaciji Lukasa Hauduma in Nicholasa Petersena izenačili.

Gol Dodera za 1:0. Foto: Domen Jančič/HKO

… in takoj po njej

In kot da se domači po hladnem tušu tik pred odmorom še niso povsem pobrali, zelo hitro je sledil še drugi. Zgolj 36 sekund so Avstrijci potrebovali za prvo vodstvo na srečanju, ko je po podaji Roka Tičarja močno in natančno z modre črte udaril Paul Postma.

Ljubljančanom se je priložnost za izenačenje ponudila v 25. minuti, ko je ob prvem power-playu na tekmi okvir gola zadel še Carl Neill. Kmalu se je spet izkazalo nepisano pravilo ’kdor ne da, dobi’. KAC je ob igralcu manj na ledu izvedel hiter protinapad dveh proti enemu, ki ga je z golom za 3:1 kronal Thomas Koch. V igri Olimpije je bilo v drugi tretjini preveč napak in netočnosti, medtem ko so gostje na ledu brez večjih težav počeli, kar so si zaželeli. V 37. minuti bi lahko še povišali svojo prednost, ko se je pred golom sam znašel Tičar, a je Žan Us njegov poskus ustavil.

Pritisk ob koncu brez uspeha

Zelo blizu znižanja izida so bili aktualni slovenski prvaki v začetku zadnje tretjine, ko je že v prvi minuti še tretjo vratnico nocoj zadel Nik Simšič. A če mu sreča takrat ni bila naklonjena, se je bolje izšlo v 44. minuti, ko je izkoristil podajo Dodera na oddaljenejšo stran gola in z bekhendom premagal Dahma.

Domači navijači so začutili priložnost, Olimpija pa je bila najbližje izenačenju v 52. minuti ob številčni prednosti, ko do pravega strela ni prišel kapetan Žiga Pance, kmalu zatem pa je še eno vratnico zadel Luka Kalan. Celovčani so neučinkovitost kaznovali, ob vrnitvi po prestani kazni je po protinapadu za 4:2 še enkrat zadel Petersen.

To je bil tudi končni izid, pa čeprav so zmaji dobrih pet minut do konca skoraj minuto igrali z dvema igralcema več na ledu, prednost pa je ostala neizkoriščena. Ob koncu so več kot dve minuti poskušali tudi brez vratarja, a so rdeče-beli zdržali.

Pred vrati je pester teden

Časa za obžalovanje po porazu ni veliko, saj imajo Ljubljančani še naprej zelo natrpan urnik. V sredo jih na Jesenicah čaka večni derbi v finalu slovenskega pokala, ob koncu tedna pa znova tekmi v ligi ICE. V petek gostovanje na Dunaju, v nedeljo domača tekma proti Fehervarju, pred katero se bo od hokeja poslovila legenda Olimpije Aleš Mušič. V sredo, 5. oktobra, pa bo čas še za zadnjo domačo tekmo v ligi prvakov, ko bo v Tivoliju gostoval švicarski prvak Zug.

Olimpija – KAC 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
1:0 Dodero (Simšič, Neill, 10.), 1:1 Petersen (Haudum, Maier, 20.), 1:2 Postma (Ganahl, 21.), 1:3 Koch (Fraser, 26.) 2:3 Simšič (Dodero, Kapel, 44.), 2:4 Petersen (Haudum, 53.)