Olimpija je pred štirimi leti premagala Pustertal v finalu Alpske lige s 4:3 v zmagah. Obe ekipi sta letos odigrali drugo sezono v Ligi IceHL, a se jima ni uspelo prebiti v končnico. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so odigrali še zadnjo tekmo v tej sezoni regionalne hokejske lige, doživeli še skupno 35. poraz in končali na predzadnjem mestu. Za zmaji so na zadnjem mestu zaostali le hokejisti Vorarlberga. Že nekaj časa pa je bilo jasno, da se Olimpiji ne bo uspelo uvrstiti med prvih desetih ekip.

Ljubljančani so se v zadnjih tednih odločili za pomladitev ekipe in se odrekli večini tujcev, tudi proti neposrednemu tekmecu na lestvici ni bilo visokih pričakovanj.

Podrekar in Kalan izključena že v uvodnih 70 sekundah
Zmaji so zelo slabo začeli tekmo. V 24. minuti je moral na kazensko klop Urban Podrekar, ki je poslal plošček na tribuno. Po 70 sekundah je bil izključen še Luka Kalan zaradi zadrževanja s palico. Domačini so prednost dveh igralcev več na ledu izkoristili. Olivier Archambault je zadel z močnim strelom z leve strani. Olimpija se je nato do konca prve tretjine borila in bila enakovreden tekmec, a zadetka ni dosegla.

Pustertal do odločilne prednosti v drugi tretjini
Tudi drugo tretjino so Italijani odprli eksplozivno in po 22 sekundah podvojili prednost, ko je zadel Dante Hannoun. Le tri minute zatem je bil za 3:0 natančen še Wyatt Dale Ege. Po dobrih petih minutah so hokejisti Pustertala vodili že s 4:0 po golu Pera Johana Harjuja. Nato je prvič zadela tudi Olimpija, ko je Miha Zajc znižal zaostanek. Toda domačini so bili v drugi tretjini zelo natančni in prednost štirih zadetkov hitro obnovili. Za 5:1 je zadel Daniel Catenacci.

Sodja znižal, a obramba zmajev je bila preslaba
Tudi zadnja tretjina je postregla s hitrima zadetkoma. Jaka Sodja je najprej po slabih dveh minutah znižal na 5:2, štirideset sekund pozneje pa je še drugič na tekmi zadel Harju. Pet minut pred koncem dvoboja je še zadnji gol za domačine dosegel Raphael Andergassen.

Liga IceHL se bo v torek nadaljevala s končnico. Prvih šest ekip je neposredno že uvrščenih v četrtfinale, medtem ko bodo ekipe od 7. do 10. mesta igrale na dve zmagi še za preostali mesti v četrtfinalu.

V Tivoliju bo trener Antti Karhula ostal še najmanj dva tedna in začel iskati tuje okrepitve za prihodnjo sezono.