Zimski športi

Vodilni slalomist sezone pred SP prestal operacijo

Oslo, 02. 02. 2023 15.27 |

Vodilni v slalomskem seštevku svetovnega pokala alpskih smučarjev Lucas Braathen je moral pred začetkom svetovnega prvenstva v alpskem smučanju v Franciji pod kirurški nož. Dvaindvajsetletnemu Norvežanu so odstranili slepo črevo.

Kot so sporočili prek družbenih omrežij, bo Lucas Braathen izpustil slalom za svetovni pokal v Chamonixu. To bo zadnja tekma pred svetovnim prvenstvom, ki bo od 6. do 19. februarja za alpske smučarje v Courchevelu, za alpske smučarke pa v Meribelu v Franciji.

Braathen "bo naredil vse, kar je v njegovi moči, da bo na svetovnem prvenstvu nastopil na slalomu", so še zapisali pri krovni mednarodni smučarski zvezi.

Po sedmih od desetih slalomov za točke svetovnega pokala v tej sezoni v posebnem seštevku discipline vodi Braathen s 430 točkami. Njegov rojak Henrik Kristoffersen (389) na drugem mestu zaostaja 41 točk. Braathen je to zimo končal na stopničkah na petih od sedmih tekmah v slalomu. Mladi Norvežan, ki je po materi Brazilec, je vpisal niz štirih zaporednih uvrstitev na slalomske stopničke.

Lucas Braathen
Lucas Braathen FOTO: AP

Od leta 2020, ko je senzacionalno zmagal na uvodnem veleslalomu sezone v Söldnu, je v svetovnem pokalu še štirikrat stopil na najvišjo stopničko. Lani januarja je zmagal na slalomu v Wengnu, v tej sezoni pa je bil decembra najboljši na slalomu v Val d'Iseru in veleslalomu v Alta Badii, leto 2023 pa je odprl z zmago na slalomu v Adelbodnu.

V veleslalomskem seštevku zaseda šesto mesto, šesti je tudi v skupnem seštevku zime.

Z moškim slalomom se bo 19. februarja v Courchevelu sklenilo svetovno prvenstvo. Moški veleslalom, na katerem bo prve stopničke na SP lovil slovenski as Žan Kranjec, bo na sporedu 17. februarja.