Barišić za popolni preobrat

Soparna prestolnica je gostila zadnjo tekmo spet nepopolnega kroga prve lige, saj je bila popoldanska tekma med Muro in Radomljami prekinjena zaradi hudega naliva. Koper je po slabem prvem polčasu v drugem uprizoril popoln preobrat.

Maks Barišić (desno) je v drugem polčasu Koprčane popeljal do zmage.

LJUBLJANA > Koprčani so v tekmo vstopili z dvema spremembama v zvezni vrsti, kjer sta tekmo tokrat začela Ivan Borna Jelić Balta in Stjepan Oštrek. Sicer je na igrišče pritekla ekipa znancev od začetka sezone. Kot kaže, je prisilni dvotedenski premor nekoliko vplival na tekmovalni ritem kanarčkov, ki za razliko od tekem z Muro in Celjem tokrat v prvem polčasu niso uspeli narekovati ritma igre, saj jim je z zgodnjim zadetkom Olimpija porušila načrte. Akcijo za domače vodstvo je začel defenzivni vezist Tomislav Tomić, s katerim so imeli Koprčani veliko težav, da bi slednjič Mustafa Nukić žogo porinil v kazenski prostor do Almedina Ziljkića, ki je natančno meril proti drugi vratnici. Olimpija je nato imela še en obetajoč protinapad, šele sredi polčasa pa je Koper prvič streljal proti vratom domačih. Kaheem Paris je spretno izsilil prekršek, iz ugodnega položaja pa je Matej Palčič meril mimo vrat. V 38. minuti je sledila nova težava za Koper, v naletu s kolenom je Nukić poškodoval koprskega čuvaja mreže Adnana Golubića, ki je igrišče zapustil, v igro pa je vstopil neogreti David Adam. Koprčani so bili zatem odločnejši, toda Maks Barišić je šele v 41 minuti s prvim konkretnim koprskim strelom v okvir vrat zaposlil Nejca Vidmarja.

Olimpija : Koper 1:3 (1:0)
Stadion Stožice, gledalcev 1000 sodnik Šmajc (Predoslje) 6. Strelci – 1:0 Ziljkić (8), 1:1 Oštrek (48), 1:2 Barišić (75), 1:3 Barišić (81). Olimpija: Vidmar 5,5, Pavlović 6 (od 70. Fink 5), Korun 6, Crnomarković 5,5, Boakye 5,5, Tomić 6, Elšnik 5 (od 85. Sešlar-), Kapun 6, Ziljkić 6 (od 85. Špehar-), Aldair 5,5, Nukić 5 . Trener: Savo Milošević. Koper: Golubović 6 (od 41. Adam 7) , Bručić 6, Rajčević 6,5, Žužek 6,5, Palčič 6, Jelić Balta 6, Vešner Tičić 6 (od 64. Krajinović 6), Oštrek 6,5 (od 64. Bešir 5,5), Barišić 7, Parris 6,5, Mulahusejnović 5 (od 75. Colley-). Pomočnik trenerja: Zoran Zeljković. Rumeni kartoni: Nukić, Tomić, Elšnik, Fink; Bešir, Colley

Koprčani so podjetneje začeli drugi polčas in kmalu tudi zadeli, ko tega ni nihče pričakoval. Olimpijina obramba je Oštreku pustila veliko prostora in ta je z levico sprožil v domačo mrežo.

Dvoboj med Olimpijo (v zeleno-beli opremi) in Koprom se je razživel v drugem polčasu. (foto: (foto: Martin Metelko)

Zatem je sledilo domače obleganje koprskih vrat s štirimi zaporednimi koti, vendar je bila koprska obramba neprimerno bolj zanesljiva kot v prvem polčasu. Koprčani so bili dobro pripravljeni na Olimpijine poskuse iz prekinitev, v nervozni in čvrsti igri pa so se uspeli ubraniti. V 75. minuti pa so šokirali domačine iz svojega glavnega orožja - protinapada. Parris se je znašel povsem osamljen na levem boku, izigral rezervista Matica Finka in podal Barišiću, ki je neoviran skoraj razparal domačo mrežo. Olimpija se kajpak ni predajala, in če ne bi bilo fantastične reakcije Adama, bi v 82. minuti Ziljkićev strel končal v mreži.

Koper je imel le minuto zatem priložnost za mat po vnovičnem pobegu Parrisa po desni strani, a je Žan Bešir zgrešil nemogoče, da bi na koncu tekme Barišić vendarle potrdil zmago. Olimpija je v končnici dosegla zadetek, ki pa ga je VAR razveljavil.