Search
Close this search box.

RK Slovenj Gradec 2011 premagali LL Grosist Slovan s 33:21

Rokometaši Slovenj Gradca so v 7. krogu lige NLB premagali LL Grosist Slovan s 33:21 (17:11).

Koroški kolektiv je po tretji zmagi na šestih tekmah DP ostal v zgornjem domu prvenstvene lestvice na sedmem mestu, a se približal šestemu Slovanu, ki ima le še točko več po tretjem porazu na sedmih tekmah.

Vse dvome o zmagovalcu današnjega obračuna so varovanci Ivana Vajdla razrešili že v prvem polčasu, kar pa ne pomeni, da so v drugem le nadzorovali prednost.

Ljubljančani so dobrih 20 minut še držali stik z domačimi, ki so po minuti odmora po vodstvu z 11:9 nemudoma ušli tekmecem iz prestolnice. Z delnim izidom 6:2 so polčas dobili s +6, nato pa v drugem delu hitro dosegli tri gole za vodstvo 20:12.

Prednost je nato le še rasla, ob koncu dvoboja pa je ta znašala kar 12 golov za zelo zanesljivo zmago Korošcev.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Vid Levc s šestimi zadetki, prav toliko golov pa je za goste dosegel Žiga Stopar.

Slovenjgradčani bodo v 8. krogu naslednjo soboto gostovali pri Riko Ribnici, medtem ko bo Grosist Slovan doma dan prej gostil Trimo iz Trebnjega.

* Športna dvorana, gledalcev 350, sodnika: Košir in Gorenc.
* Slovenj Gradec: Petrič, Dobaj, Soldo, Grobelnik 1, Cvetko 3, Banfro 1, Jezernik 5 (2), Levc 6, Šol 1, Lesjak 3, Golčar 4, Saleznik, Kleč 2, Komar 1, Štumpfl 4, Jankovskij 2.
* Slovan: Grudnik, Selakovič, Čaušević 2, Serdinšek-Ekart 1, Kalajdjieski, Gabrieri, Dragar, Tufegdžić 4 (2), Topolovec 1, Lešek 2, Stopar 6, Martinović, Kotar 3, Šebalj 1 (1), Turnšek 1.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2 (2), Slovan 8 (3).
* Izključitve: Slovenj Gradec 6, Slovan 6 minut.