Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 02.12.2022 22:06:50

Kot pričakovano! Obračun Srbije in Švice na robu pretepa, po petih golih pa se je končalo takole!

Eni presrečni, drugi potolčeni, vsi srboriti.

Švicarska nogometna reprezentanca je v tretjem krogu skupine G premagala Srbijo s 3:2 (2:2) in se uvrstila v osmino finala svetovnega prvenstva v Katarju.

Za Švicarje so gole dosegli Xherdan Shaqiri (20.), Breel Embolo (44.) in Remo Freuler (47.), za Srbe pa Aleksandar Mitrović (26.) in Dušan Vlahović (35.).

Švica je v skupinskem delu osvojila drugo mesto za Brazilijo, ki je danes izgubila proti Kamerunu z 0:1. Obe izbrani vrsti sta zbrali po šest točk, a je imela južnoameriška izbrana vrsta boljšo razliko v golih. Švica se bo v osmini finala pomerila s Portugalsko, Brazilija pa z Južno Korejo.

Srbi so bili že po nekaj sekundah igre v hudih škripcih, le bravuzornima obrambama Vanje Milinković-Savića se lahko zahvalijo, da niso tekmecem pogledali v hrbet. Srbski vratar je najprej zaustavil strel Breela Embola, v nadaljevanju akcije pa še Granita Xhake.

Po viharnem švicarskem uvodu na stadionu 974 so v peti minuti zagrozili tudi Srbi, po kotu z leve strani je Nikola Milenković z glavo streljal mimo desne vratnice Gregorja Kobela, ki je na vratih zamenjal obolelega Yanna Sommerja. Le šest minut kasneje so bili Srbi še bližje golu, po močnem strelu Andrije Živkovića pa je žoga zadela okvir vrat.

V nadaljevanju je bila pobuda na strani Srbije, prvi gol pa je v 20. minuti dosegla Švica. Po prodoru Ricarda Rodrigueza po levi strani je Djibril Sow podaljšal žogo do Xherdana Shaqirija, ki je z natančnim strelom svoje soigralce popeljal v vodstvo.

Nogometaši iz dežele sira in čokolade so le šest minut uživali v vodstvu, po srbskem nasprotnem (pol)protinapadu je Dušan Tadić poslal lep predložek v kazenski prostor, tam pa je z natančnim strelom z glavo izenačil Aleksandar Mitrović.

V 30. minuti so znova zagrozili Švicarji, po globinski podaji Rodrigueza pa je bil Shaqiri, ki se je izognil prepovedanemu položaju, malenkostno nenatančen.

V vsebinsko bogatem prvem polčasu, bržkone najlepšem v dosedanjem delu mundiala, so Srbi v 35. minuti izkoristili napako švicarske obrambe, po vnovični asistenci Tadića pa je z lepo odmerjenim strelom zadel Dušan Vlahović, v izdihljajih prve polovice tekme pa so Švicarji izenačili. Po kombinirani akciji in podaji Silvana Widmerja z desne strani je Embolo izenačil na 2:2.

Srbi so bili v začetku drugega polčasa znova nezbrani, po vsega treh minutah so prejeli tretji gol po kombinirani akciji Švicarjev, ki jo je z natančno odmerjenim strelom zaključil Remo Freuler.

Srbski selektor Dragan Stojković je z dvema menjavami - vstopila sta Luka Jović in Nemanja Gudelj - skušal poživiti igro svojih varovancev, a je bil v tem neuspešen.

Švicarji so do konca tekme nadzorovali potek dogajanja, v 57. minuti pa je Embolo zapravil priložnost za četrti gol Švicarjev, potem ko je iz bližine streljal prek srbskih vrat.

Štiri minute kasneje je bil po strelu z 12 metrov netočen tudi Tadić. To je bila tudi zadnja resnejša akcija na srbski strani, v končnici tekme pa niso imeli ne moči ne znanja za preobrat.

Brazilci so tekmo s Kamerunom začeli v spremenjeni postavi v primerjavi s prejšnjima tekmama, vendar ima južnoameriška zasedba širok kader, tako da je kljub spremembam v prvem polčasu prevladovala na zelenici stadiona v Lusailu.

Pripravila si je tudi nekaj priložnosti in desetkrat streljala, najlepšo je zapravil Gabriel Martinelli v uvodu tekme, ko je po strelu z glavo dobro posredoval Devis Epassy. Slednji je dobro posredoval tudi v prvi minuti sodniškega dodatka po novem Martinellijevem poskusu z roba kazenskega prostora.

V tretji minuti dodatka prvemu polčasu so prvič streljali tudi Kamerunci, Ederson pa je ustavil poskus z glavo Bryana Mbuema.

Kamerunci so v uvodu drugega dela odločneje začeli, toda v 56. minuti je Epassy dobil nov dvoboj z Martinellijem, kamerunski vratar pa je nato obranil še strel Ederja Militaa.

V 78. minuti so do nevarnejšega strela prišli tudi Kamerunci, toda Ederson ni imel posebnih težav s poskusom Olivierja Ntchama. Zato pa je v 93. minuti udaril Aboubakar, z glavo je zadel po podaji z desne strani za sicer zgolj prestižno zmago. Pri proslavljanju gola pa je slekel dres in dobil drugi rumeni karton ter moral iz igre.

Značke: nogomet, sp, katar