Kerr izključen, Golden State pa izgubil tretjo tekmo zapored

Miami, 29. 03. 2022 08.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
T.Š., STA
1

V ligi NBA Golden State Warriorsi niso mogli računati na tri ključne igralce in so izgubili proti Memphisu (123:95). Ob polčasu je trener Steve Kerr izgubil živce in bil izključen. Miami je doma premagal Sacramento s 123:100, prvi strelec je bil Jimmy Butler. Denver je ugnal Charlotte (113:109), izkazal se je Nikola Jokić s trojnim dvojčkom.

V derbiju zahodnega dela so igralci ekipe Memphis Grizzlies krepko ugnali Golden State Warriorse, bilo je 123:95. Golden State ima še naprej težave, ekipa je izgubila tretjič zaporedoma in šestič na zadnjih desetih tekmah.

Še vedno namreč manjkajo Stephen Curry, Klay Thompson, Otto Porter mlajši in Draymond Green, njihovi soigralci pa niso bili kos Memphisu, ki je imel ob dobri obrambi zelo uravnotežen napad. Za peto zmago v nizu je Desmond Bane dosegel 22 točk, eno manj pa Dillon Brooks. Trener Warriorsov Steve Kerr je bil izključen ob koncu prvega polčasa po prepiru s sodniki. Kerr se ni strinjal z eno od sodniških odločitev in je besedno napadel sodnika. Hitro je dobil dve tehnični napaki in končal tekmo, Golden State pa je ob polčasu že krepko zaostajal (63:37).

Ekipa Miami Heat je v košarkarski ligi NBA doma premagala Sacramento Kingse s 123:100 in ima ob istem številu porazov (28) na čelu vzhodnega dela lige dve zmagi več od Philadelphie. Miami je končal niz štirih porazov; prejšnji teden so bili boljši Philadelphia, Golden State, New York Knicks in Brooklyn. Jimmy Butler je tekmo končal s 27 točkami in sedmimi podajami, Bam Adebayo je za Heate dodal 22 točk in 15 skokov.

"Razočarani smo bili po teh porazih, nocoj pa smo stopili na pot, po kateri smo hodili prej, ko smo zmagovali. Porazi nas niso pobili, ampak so nam dali dodatno energijo. Imamo zelo širok nabor igralcev in to bo igralo pomembno vlogo tudi v končnici," je ocenil trener Miamija Erik Spoelstra.

Charlotte Hornetsi so pred svojimi gledalci klonili proti Denver Nuggetsom s 109:113, z 19. trojnim dvojčkom v sezoni je blestel srbski center Nikola Jokić (26 točk, 19 skokov in 11 podaj). Denver je na šestem mestu zahoda in za Utahom zaostaja za pol zmage, za Dallasom pa za eno zmago.

Na čelu zahodnega dela je tako kot v celotni ligi Phoenix, sledi Memphis, Golden State pa ima na tretjem mestu zdaj enak izkupiček kot Miami. Na četrtem mestu zahodne konference je Dallas slovenskega zvezdnika Luke Dončića, ki bo naslednjo tekmo igral v noči na sredo doma proti Los Angeles Lakersom.

Košarkarji ekipe Toronto Raptors so po podaljšku premagali Boston Celticse s 115:112, blestel je Torontov branilec Pascal Siakam, ki je dosegel 40 točk in dodal 13 skokov. Doma so zmagali Cleveland proti Orlandu s 107:101 in New York Knicksi proti Chicago Bullsom s 109:104.

Po podaljšku so Portland Trail Blazersi izgubili dvoboj z Oklahomo City Thunderjem s 131:134, Indiana Pacersi z Atlanta Hawksi s 123:132 in Houston Rocketsi s San Antonio Spursi s 120:123. Houston je sedaj skupaj z Orlandom najslabša ekipa lige.