Hitro slovo slovenskih posamičnih nastopov na OP ZDA

New York, 31. 08. 2022 07.28 |

STA, M.J.
1

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je končala posamične nastope na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku. Od 21-letne Ljubljančanke je bila v uvodnem krogu boljša Španka Cristina Bucsa, ki je po uri in 26 minutah zmagala s 6:4 in 6:4.

Kaja Juvan
Kaja Juvan FOTO: Damjan Žibert

Pred Kajo Juvan sta se v uvodnem krogu poslovila tudi Tamara Zidanšek in Aljaž Bedene. Tamaro Zidanšek je izločila Američanka Elizabeth Mandlik, ki je zmagala s 5:7, 7:6 (3) in 6:4, za Aljaža Bedeneta pa je bil usoden Argentinec Pedro Cachin, po treh urah in 47 minutah je slavil s 6:4, 6:3, 5:7, 1:6 in 7:6 (6).

Poleg Juvanove se je v noči na sredo poslovila tudi lanska zmagovalka Emma Raducanu. Od 19-letne Britanke in enajste nosilke turnirja za grand slam je bila boljša Francozinja Alize Cornet, ki je zmagala s 6:3 in 6:3.

V obračunu 68. igralke na lestvici WTA iz Slovenije in 118. iz Španije je smetano pobrala teniška igralka s Pirenejskega polotoka, ki se je na letošnji zadnji turnir za grand slam prebila prek kvalifikacij. Ljubljančanka je že v uvodni igri izgubila svoj začetni udarec, tega primanjkljaja pa ni mogla nadoknaditi vse do konca prvega niza, ki ga je izgubila s 4:6. Uvod v drugi niz je bil preslikava prvega, Juvanova je znova izgubila svoj servis in zaostala z 0:2, a se nato le zbrala in v šesti igri tudi sama odvzela servis tri leta starejši tekmici iz Španije ter izenačila na 3:3.

V razburljivem in izenačenem nadaljevanju so odločale malenkosti, v prelomnih trenutkih drugega niza pa je Španka prikazala bolj preudarno predstavo. Pri izidu 4:4 je Slovenka, ki je na dvoboju naredila 34 neizsiljenih napak, njena tekmica pa le 20, znova izgubila igro na svoj servis. V deseti igri je podpisala "kapitulacijo", čeravno je imela kar dve priložnosti za izenačenje, a je obe zapravila.

Juvanova se je v letih 2020 in 2021 prebila v drugi krog turnirja za grand slam v velikem jabolku, tokrat pa je izpadla po prvem posamičnem dvoboju.