Liga Evropa

Dober dan za goste v Ligi Evropa: Paqueta junak Lyona, Eintracht presenetil Betis

Porto, 09. 03. 2022 20.15 |

J.B., STA
0

Zaradi natrpanega urnika evropskih tekmovanj, ki jim je bila letos priključena še Konferenčna liga, je Uefa dve tekmi osmine finala Lige Evropa prestavila s četrtka na sredo. V Portu je gostoval Lyon in izvlekel pomembno zmago (1:0), Eintracht iz Frankfurta pa je na gostovanju prav tako presenetljivo ugnal Betis z 2:1.

Real Betis – Eintracht Frankfurt
Real Betis – Eintracht Frankfurt FOTO: AP

Betis zaseda visoko peto mesto v španskem prvenstvu, medtem ko je Eintracht iz Frankfurta le deseti v Bundesligi, zato je jasno, kdo je bil pred tekmo v vlogi favorita. A že od samega začetka so gostje na stadionu Benito Villamarin prevladovali in za to so bili prvič nagrajeni v 14. minuti. Srbski bočni nogometaš Filip Kostić je z leve strani poslal predložek, ki je preletel slabo postavljenega vratarja Claudia Brava in končal v njegovi mreži. Na družbenih omrežjih so se takoj vnele debate, ali je Kostić namerno poskušal z lobom ali se mu je zgolj ponesrečil predložek. Odgovora na to pa najbrž ne bomo nikoli izvedeli.

Po točno pol ure igre je za domače izenačil Nabil Fekir, a tokrat zelo razpoloženi Nemci so imeli hitro pripravljen odgovor. Po tem, ko je Betis na svoji polovici zapravil žogo, je Jesper Lindstrøm lepo preigraval po levi strani in nato še lepše našel osamljenega Daichija Kamado, ki mu ni bilo težko zabiti za novo prednost. V drugem polčasu bi lahko Eintrach prišel do povišanja prednosti, a je enajstmetrovko zapravil Rafael Santos Borre. Vse do konca je ostalo pri izidu 1:2, to pa v občutno boljši položaj pred drugim srečanjem postavlja nemškega predstavnika.

Porto – Lyon
Porto – Lyon FOTO: AP

Lyon je edini gol dosegel v 59. minuti, ko je po podaji Mousse Dembéléja zadel Lucas Paqueta. Gostitelji so se v sodniškem dodatku kratek čas veselili izenačenja, a so sodniki po pregledu posnetka zadetek razveljavili zaradi prepovednega položaja. Ob tem so po sodniški odločitvi ostali tudi brez že  dosojene enajstmetrovke.

Preostale tekme bodo v četrtek. Sevilla bo gostila West Ham, Barcelona Galatasaray, Rangers Crveno zvezdo, Braga Monaco in Atalanta, ki jo je danes na treningu obiskal tudi slovenski reprezentant Josip Iličić – ta zaradi osebnih težav že nekaj časa ne igra za zasedbo iz Bergama – Bayer Leverkusen.

Leipzig Kevina Kampla pa je že v četrtfinalu, saj je Evropska nogometna zveza zaradi ruske invazije na Ukrajino izločila moskovski Spartak.