Dijaki pridobivajo plesno znanje in fizične sposobnosti ter osvajajo širša strokovno-teoretična znanja. Hkrati se po gimnazijskem programu pripravljajo na maturo, ki je pogoj za vpis na univerzitetne študijske programe. Zato je smiselno, da se v umetniško gimnazijo vpišejo vedoželjni in vztrajni učenci z odličnim ali prav dobrim uspehom.

Praktični in teoretični del

Strokovni del predmetnika je razdeljen na praktični (sodobne plesne tehnike, kompozicija plesa, balet) in teoretični del (glasba, zgodovina plesa in odrske umetnosti). Znanja, ki jih dijak pridobi v štirih letih, mu pomagajo razviti njegov lastni jaz pri oblikovanju plesnega izraza.

Pouk praktičnih predmetov s področja plesa se izvaja v primernih prostorih v Plesnem in gledališkem centru kompleksa SVŠGUGL, kjer so plesne in gledališke vadbene dvorane, uprizoritveni dvorani ter filmski in glasbeni studio.

Plesne produkcije, festivali, revije…

Vsako leto se dijaki predstavijo v več plesnih produkcijah, sodelujejo na plesnih srečanjih, tekmovanjih, festivalih in revijah ter sodelujejo z drugimi šolami v Sloveniji in tujini (Duncan Center iz Prage, Šola Ane Maletić iz Zagreba, Lycée François 1ier iz Le Havra in druge).

Po maturi na umetniški gimnaziji – plesna smer, modul sodobni ples dijaki šolanje nadaljujejo na umetniških akademijah v Sloveniji in tujini ali pa izbirajo druge smeri na univerzah, visokih šolah in drugih izobraževalnih programih.