Frankfurt šokiral Bavarce na Allianz Areni

Berlin, 03. 10. 2021 19.49 |

V današnjih prvih popoldanskih tekmah 7. kroga nemške nogometne lige je Union Berlin z 2:1 premagal Mainz, vodilni Bayern pa je doživel prvi poraz v sezoni, na domačem stadionu je klonil proti Eintrachtu iz Frankfurta z 1:2.

Bayern München je imel pred tem krogom tri točke prednosti, a so se Bavarci opekli z moštvom, ki do te tekme še ni zmagalo v sezoni 2021/22. Domači so sicer povedli z zadetkom Leona Goretzke v 29. minuti, a že hitro izenačenje Martina Hintereggerja je napovedalo zanimiv večer.

Junak Frankfurta je bil najprej vratar Kevin Trapp, ki je v drugem polčasu ubranil več nevarnih strelov domačih, potem pa še Filip Kostić, ki je v 83. minuti neodločnost domače obrambe kaznoval z zadetkom za nepričakovano zmago. Za Eintracht je bila današnja zmaga prva v Münchnu po kar 21 letih.

Mainzu pa je prav tako spodrsnilo. Na tekmi z Unionom iz Berlina, ki je s tretjo zmago v sezoni skočil pod vrh lestvice, so bolje začeli domači, zadel je Marcus Ingvartsen, toda v drugem polčasu je za popoln preobrat poskrbel Taiwo Awoniyi z zadetkoma v razmaku le štirih minut.

Nogometaši Leipziga so že v soboto premagali Bochum s 3:0. Leipzig se po slabem začetku sezone pobira, z novo visoko zmago je že v zgornjem delu lestvice. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je bil v igri do 79. minute, izkazal pa se je Christopher Nkunku z dvema goloma.

Wolfsburg je doživel nov poraz, Gladbach je že po sedmih minutah vodil z 2:0 in na koncu zmagal s 3:1. Dortmundčani so gostili Augsburg in - še vedno brez poškodovanega prvega zvezdnika Erlinga Haalanda - zmagali tesno z 2:1.

Edina neporažena ekipa v ligi tako ostaja le še Freiburg, ki je v soboto z 2:1 premagal Hertho. Stuttgart je premagal Hoffenheim s 3:1, že v petek pa Köln s 3:1 zadnjeuvrščeno ekipo Greuther Fürth.