Hviča Kvarachelija je resen kanidat za igralca sezone v Serie A. Za Gruzijca je bil to 11. gol v sezoni, s čimer je peti strelec lige, prvi je njegov soigralec Victor Osimhen z 19 zadetki. Foto: Reuters

Prejšnji teden so Neapeljčani prvič izgubili na stadionu Diega Armanda Maradone v tej sezoni. Lazio je odnesel tri točke (0:1), a to je bil le slab večer izbrancev Luciana Spallettija.

Tokrat so imeli že v prvem polčasu tri lepe priložnosti, vedno pa se je izkazal vratar Atalante Juan Musso.

Po uri igre je Victor Osimhen našel Hvičo Kvarachelijo 20 metrov od vrat. Gruzijec, ki je eden najboljših igralcev Serie A v letošnji sezoni, je premešal obrambo gostov iz Bergama, si žogo naravnal na desno nogo in jo zabil pod prečko. Navijači so mu nadeli vzdevek Kvaradona in zares bi bil tudi slavni Argentinec ponosen na tako mojstrovino. Maradona je briljiral v letih 1987 in 1990, ko je Napoli osvojil "scudetto".

V 77. minuti je rezervist Eljif Elmas podal iz kota v sredino kazenskega prostora, branilec Amir Rrahmani pa je žogo z glavo poslal v malo mrežico.

S to zmago imajo Neapeljčani že 68 točk oziroma 18 več od drugouvrščenega Interja, tako da je le še vprašanje, kdaj bo Napoli potrdil tretji naslov prvaka v zgodovini kluba. Po 33 letih bo maja konec dolge suše. Do konca sezone je še 12 krogov.

Lovrić s podajo pomagal Udineseju do zmage
Empoli je izgubil proti Udineseju z 0:1. Odločitev je padla v 54. minuti, ko je slovenski reprezentant Sandi Lovrić izvajal kot in podal pred vrata, Rodrigo Becao pa je z glavo zatresel mrežo. Ekipi sta bili v strelih dokaj enakovredni, Empoli pa je skoraj dve tretjini časa žogo v svoji posesti.

Že v prvem polčasu je imel svojo priložnost tudi Udinesejev branilec Jaka Bijol, ki je bil s strelom z glavo malce premalo natančen. Slovenski reprezentant je sicer igral vso tekmo, medtem ko je Lovrić igral do 80. minute. Pri domačih je bil Lovro Štubljar na klopi za rezervne igralce, Petar Stojanović pa je igral do 90. minute.

26-letni napadalec iz Angole M'Bala Nzola je bil junak večera na stadionu Alberto Picco. Foto: Reuters

Spezia šokirala Inter
Spezia se je veselila odmevne zmage v petek zvečer. Inter je v prvem polčasu najprej zapravil enajstmetrovko prek Lautara Martineza, v 55. minuti pa je Spezia povedla, zadel je Daniel Maldini.

Romelu Lukaku je v 83. minuti Interju priigral izenačenje z bele točke, toda gostitelji so tri minute pred koncem dosegli zmagoviti zadetek. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel M'Bala Nzola, ki je bil podajalec pri prvem zadetku.

Tio Cipot ni dobil priložnosti za igro pri Spezii, ki je na 17. mestu na lestvici, medtem ko je Samir Handanović branil vso tekmo.

Turk debitiral v vratih Sampdorie
Juventus se je moral krepko potruditi za zmago s 4:2 nad zadnjeuvrščeno Sampdorio.
V dresu Sampdorie je debitiral 19-letni slovenski vratar Martin Turk, ki je januarja letos prišel v Genovo kot posojen igralec Parme.

26. krog:
SPEZIA
- INTER 2:1 (0:0)
Maldini 55., Nzola 87./11-m; Lukaku 83./11-m
Martinez (Inter) je v 13. minuti zapravil 11-m.
Cipot je sedel na klopi; Handanović je branil vso tekmo.

EMPOLI - UDINESE 0:1 (0:0)
Rodrigo Becao 54.
Stojanović je igral do 90. minute; Bijol je igral vso tekmo, Lovrić je igral do 80. minute.

NAPOLI - ATALANTA 2:0 (0:0)
Kvarachelija 60., Rrahmani 77.

Napoli: Gollini, di Lorenzo, Rrahmani, Kim (76./Juan Jesus), Olivera, Zambo Anguissa, Lobotka, Zielinski (66./Ndombele), Politano (66./Elmas), Osimhen (85./Simeone), Kvarachelija (85./Zerbin).

Atalanta: Musso, Rafael Toloi (89./Lookman), Djimsiti (44./Demiral), Scalvini, Maehle (69./Zappacosta), de Roon, Ederson, Ruggeri, Pašalić (68./Boga), Höjlund (46./Muriel), Zapata.

Sodnik: Andrea Colombo

BOLOGNA - LAZIO 0:0

LECCE - TORINO 0:2 (0:2)