Beograd, 17. 11. 2023 23.35 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, M.J.
0

Košarkarji Barcelone so v 9. krogu evrolige doma premagali Valencio s 74:70. Berlinska Alba slovenskega reprezentanta Žige Samarja pa je v Beogradu izgubila proti Partizanu s 74:89.

Željko Obradović
Željko Obradović FOTO: Damjan Žibert

Nemška zasedba tako ostaja pri eni zmagi in prikovana na dno lestvice, Partizan je prišel do četrte zmage. Samar je na parketu preživel 11:36 minute in vpisal štiri točke ter po en skok, podajo in ukradeno žogo.

Španski obračun je pripadel Kataloncem, ki so si prednost priigrali v uvodni četrtini, nato pa so košarkarji Valencie vse do konca lovili zaostanek. Skozi večino dvoboja so bili blizu, v začetku zadnje četrtine celo povedli, a so bili v zaključku bolj zbrani domačini, ki so zadržali nalet gostov in vpisali sedmo zmago v sezoni, s katero na drugem mestu lestvice zaostajajo le za madridskim Realom.

Baskonia je v gosteh z 88:81 premagala Asvel Villeurbanne. Predzadnja zasedba lige je tokrat vodila že za 16 točk, a je Baskonia zmago potrdila v tretji četrtini, ki jo je dobila z 31:16. Panathinaikos je Virtusu iz Bologne zadal tretji poraz. Grki so vodili po prvi četrtini, a se je Virtus ob polčasu približal, po odmoru pa povedel. Domači so spet zbrali v sklepni četrtini (28:13) in vpisali peto zmago letos z 90:76.

Na uvodni tekmi današnjega dne je Žalgiris doma tesno ugnal Bayern München s 74:73. Za litovsko zasedbo je to četrta letošnja zmaga, Bavarci ostajajo pri treh. Slednje je Serge Ibaka pol minute pred koncem tekme s trojko popeljal v vodstvo 73:72, a je devet sekund pred iztekom časa za domačo zmago zadel Keenan Evans.

Že v četrtek je grški Olympiakos premagal Crveno zvezdo slovenskega reprezentanta Mika Tobyja z 88:83. Rdeče-beli iz Beograda so zdrsnili na izkupiček treh zmag in šestih porazov. Tobey je igral 14 minut in dosegel sedem točk ter imel štiri skoke. Igrišče je zapustil s petimi osebnimi napakami.

Zanesljivo je do osme zmage na osmih tekmah (čaka ga še zaostala tekma z Maccabijem) v četrtek prišel aktualni prvak iz Madrida, ki je nadigral Monaco z 91:73. Maccabi iz Tel Aviva je v Beogradu, kjer zaradi vojaškega konflikta v svoji državi igra domače tekme, premagal Fenerbahče (78:73) in se s peto zmago izenačil s turško zasedbo, v kateri kot pomočnik trenerja deluje bivši slovenski selektor Rado Trifunović. Anadolu Efes je v Milanu izgubil s 76:92.