Mariborčani počastili Niltona z zanesljivo zmago v Kidričevem

Kidričevo, 05. 04. 2024 21.40 | Posodobljeno pred 24 dnevi

Jakob Batič
0

Na polnem stadionu v Kidričevem sta Aluminij in Maribor odprla 29. krog prve lige. Mariborčani so prevlado v prvem polčasu unovčili po pol ure igre, ko je lepo ekipno akcijo kronal Arnel Jakupović. Dvome o zmagovalcu je na začetku drugega razrešil Hilal Soudani.

Hilal Soudani je na 19. tekmi v tej sezoni domačega prvenstva še devetič meril v polno. FOTO: Luka Kotnik

Vijoličasti so bili v prvem delu občutno boljši tekmec in imeli na sredini popolno prevlado, tako da Aluminij niti enkrat ni resneje ogrozil njihovih vrat. Pred domačim golom je kot prvi zapretil Sven Šoštarič Karič v tretji minuti, njegov strel z glavo je odbil Luka Koblar. Vratar Lan Jovanović se je moral prvič izkazati deset minut kasneje, ko se je po globinski dobro znašel Maks Barišič.

Nato je Arnel Jakupović z leve strani meril mimo daljše vratnice. V 30. minuti pa so Mariborčani na najlepši možen način počastili nekdanjega nogometaša kluba Niltona, ki je pred dnevi izgubil bitko z rakom. Ravno ko so Viole v sektorju za gostujoče navijače razprostrle parolo v njegovo čast, je Jan Repas lepo našel Hillala Soudanija, ki je z leve podal na drugo stran, kjer je povsem osamljeni Jakupović poskrbel za 0:1.

Jakupović in Soudani zamenjala vlogi in odločila srečanje

Prednost Maribora bi lahko bila še višja, a je tri minute kasneje nevarno situacijo pred svojimi vrati razčistil Gašper Jovan, ki je vzel žogo Soudaniju med preigravanjem. Izid se do konca ni več spremenil.

Se pa je zato že po minuti in pol igre v nadaljevanju. Jakupović in Soudani sta zamenjala vloge, prvi je v kazenskem prostoru nesebično prepustil žogo drugemu, ki je z levico rutinirano premagal Jovanovića.

Aluminij - Maribor
Aluminij - Maribor FOTO: Sofascore.com

Pevnikove menjave niso prekinile prevlade Maribora

Ker je bil Aluminij še naprej nemočen, je skušal Robert Pevnik igro poživiti z dvema spremembama. Po uri igre sta vstopila vezist Janez Pišek in hitronogi napadalec Bamba Susso. Prav slednji je deset minut pred koncem – vmes je Maribor dvakrat stresel okvir vrat – poskrbel za enega redkih strelov domačih, ko je po podaji iz kota meril z glavo, a naravnost v Menna Bergsna.

Pred iztekom rednega dela so "šumarji" po podajah iz kota imeli še nekaj polpriložnosti, a je zbrana in čvrsta mariborska obramba, ki si za prikazano zasluži najvišjo oceno, vselej razčistila. Za konec je Tom Kljun s prostega strela s kakšnih 20 metrov meril visoko preko vrat.

Varovanci Anteja Šimundže so se z zmago drugouvrščeni Olimpiji vsaj za en dan približali na štiri točke, Aluminij pa ostaja predzadnji. Radomlje imajo ob dveh točkah zaostanka tekmo manj, tako da ga lahko prehitijo že ta krog.