Rodriguez do rumene majice pred Rogličevima ekipnima kolegoma

Kolesarstvo 28. Apr 202416:19 0 komentarjev
Carlos Rodriguez
Carlos Rodriguez je dobil dirko po Romandiji. Foto: Profimedia

Španec Carlos Rodriguez (Ineos Grenadier) je zmagovalec dirke po Romandiji v svetovni seriji kolesarstva. Zadnja etapa v okolici Verniera (150,8 km) je sicer pripadla Francozu Dorianu Godonu (Decathlon AG2R La Mondiale), veliko premikov v skupnem seštevku pa ni prinesla. Najboljši Slovenec v seštevku je bil Jan Tratnik na 32. mestu.

Skupno je slavil 23-letni Rodriguez, ki je rumeno majico vodilnega prevzel po sobotni gorski etapi. Po petih etapah in uvodnem prologu je na koncu za sedem sekund ugnal Rusa Aleksandra Vlasova ter za devet Nemca Floriana Lipowitza (oba Bora-hansgrohe).

Za Rodrigueza je bila to šesta zmaga v karieri in prva v skupnih seštevkih večdnevnih dirk. Lani je sicer dobil tudi eno od gorskih etap na Touru, ki je tudi njegov letošnji največji cilj.

Slovenca nista bila pri vrhu

Slovenca Jan Tratnik (Visma-Lease a Bike) in Matevž Govekar (Bahrain-Victorious) nista posegla po visokih uvrstitvah. Medtem ko je Tratnik popustil v najtežjih etapah, je Govekar ciljal na boljše uvrstitve v sprintih. V prvi etapi je bil v sredo šesti. V skupnem seštevku je bil Tratnik 32. (+9:41), Govekar pa 90. (+41:15).

Današnja zadnja etapa je bila na malce razmočenih cestah v okolici Verniera precej kaotična, a zaradi ne preveč zahtevne trase ni ponudila pretresov v skupnem seštevku.

Jan Tratnik

Do ubežne skupine je v prvem delu etape skušal priti tudi Tratnik, a mu to naposled ni uspelo. Poskusil je tudi v zadnjih desetih kilometrih, a je ekipa Lidl-Treka nadzorovala dogajanje v nekoliko razredčeni glavnini.

V sprintu je imel nato po boljšem zadnjem zavoju največ moči Godon, ki je slavil drugo etapno zmago na letošnji dirki. Drugi je bil Italijan Simone Consonni (Lidl-Trek), tretji pa Avstralec Dion Smith (Intermarche-Wanty). Govekar je v sprintu zasedel 14. mesto, Tratnik pa je ciljno črto prav tako v času glavnine prečkal kot 58.

Naslednja dirka svetovne serije bo v sredo, ko bo na vrsti enodnevna klasika Eschborn-Frankfurt, v soboto pa se bo že začela prva tritedenska preizkušnja sezone po Italiji s Slovenci Tadejem Pogačarjem, Domnom Novakom (oba UAE Team Emirates), Luko Mezgecem (Jayco-AlUla) in Tratnikom.