Clement Noel je osvojil prvo medaljo na velikih tekmovanjih. Foto: Reuters

Na slalomu je nastopil tudi veleslalomski junak Žan Kranjec, ki pa ni izpeljal prve proge in je odstopil. Smetano je na koncu z brezhibnim finalom (na prvi progi je imel šesti čas) pobral Francoz Clement Noel. Postal je tretji francoski olimpijski prvak po Jeanu-Claudu Killyju (Grenoble 1968) in Jeanu-Pierru Vidalu (Salt Lake City 2002). Drugi je bil Avstrijec Johannes Strolz, tretji Norvežan Sebastian Foss Solevaag. Več tukaj.

Ekipni šprint: zlato Nemkama in Norvežanoma

Iivo Niskanen in Joni Maki se veselita osvojitve srebrne medalje v ekipnem šprintu. Foto: Reuters

V boj za visoke uvrstitve sta se podali tudi tekačici Anamarija Lampič in Eva Urevc. Nastopili sta v polfinalu ekipnega šprinta v klasičnem koraku, a ostali brez možnosti za finale. Evi Urevc je novi koronavirus preprosto pobral preveč moči, v svoji polfinalni skupini sta končali na 7. mestu, v boj za medalje se nista uvrstili niti po času. Zlato medaljo so osvojile Nemke pred Švedinjami in Rusinjami, medtem ko so bili v moški konkurenci najboljši Norvežani pred Finci in Rusi.

Veselje v švedskem taboru. Foto: Reuters

Švedske biatlonke so v štafeti izboljšale dosežek izpred štirih let v Pjongčangu in si v Džangdžjakovu podredile vse tekmice. Zlato medaljo so si zagotovile z odličnim streljanjem (brez nepokrite tarče) in predvsem dobrim tekom.

Drugo mesto so osvojile ruske biatlonke, tretje so bile Nemke. Norvežanke so bile šele četrte.

Slovenske štafete ni bilo na štartu.

Biatlon, štafeta, 4 x 6 km (Ž)
1Linn Persson, Mona Brorsson, Hanna Öberg, Elvira ÖbergŠvedska1:11:03,9 (0+6)
2Irina Kazakevič, Irina Rezcova, Svetlana Mironova, Ulijana NigmatulinaOlimpijski atleti Rusije+12,0 (1+7)
3Vanessa Voigt, Vanessa Hinz, Franziska Preuss, Denise HerrmannNemčija+37,4 (0+6)

Dvojno ameriško slavje v smučanju po objektih

Alexander Hall je bil v skokih razred zase. Foto: Reuters

V velikem finalu smučarjev prostega sloga sta zlato in srebro v smučanju po objektih (slopestyle) pobrala Američana. Alexander Hall je edini presegel oceno 90 (90,01), še najbolj se mu je z oceno 86,48 približal rojak Nicholas Goepper. Tretji je bil Šved Jesper Tjader (85,35).

V skokih je domačine razveselil Kitajec Guangpu Či, ki je še najbolj navdušil sodnike in si prislužil tudi najvišjo oceno (129,00) za zlato odličje. Drugo mesto je pripadlo Ukrajincu Oleksandru Abramenku, tretji je bil ruski tekmovalec Ilja Burov.

Favorit in zvezdnik družbenih omrežij Andri Ragettli ostal brez kolajne na objektih

Hamelin do četrte zlate olimpijske medalje

Charles Hamelin ima že šest olimpijskih medalj, toliko kot atlet Andre De Grasse. Reuters

Hitrostni drsalci na kratkih progah so se pomerili v štafeti na 5000 metrov. Kanadčani so sedem krogov pred koncem prevzeli vodstvo in ga obdržali do konca. Charles Hamelin se pri 37 letih veseli svoje šeste olimpijske medalje, že četrte zlate. Po številu olimpijskih medalj se je na vrhu moške lestvice najuspešnejših kanadskih športnikov izenačil z atletom Andrejem De Grassom, ki pa ima "le" eno zlato medaljo – lani je v Tokiu dobil tek na 200 metrov.

Za Kanado so nastopili še Maxime Laoun, Steven Dubois in Pascal Dion. Srebrno medaljo je osvojila Južna Koreja, Italija pa po fotofinišu bronasto medaljo. Rusi, prvaki iz Sočija 2014, so na 4. mestu ostali praznih rok.

Hitrostno drsanje na kratke proge, štafeta 5000 m (M)
UvrstitevDržavaRezultat
1Kanada6:41,257
2Južna Koreja6:41,679
3Italija6:43,431

Fontana do 11. olimpijske medalje

Dobitnice medlj na 1500 metrov. Foto: Reuters

Zadnja disciplina dneva, v kateri so se delile medalje, je bila tekma hitrostnih drsalk (na kratkih progah) na 1500 metrov, svetovna rekorderka, Korejka Minjeong Choi, je ubranila olimpijski naslov in se veselila tretje zlate olimpijske medalje. Arianna Fontana je spisala zgodovino, saj je to že njena enajsta olimpijska medalja, s čimer je najuspešnejša italijanska športnica. Prehitela je nekdanjo šampionko smučarskega teka Stefanio Belmondo (10 medalj). Bronasta je bila Nizozemka Suzanne Schulting, kar je njena šesta medalja na olimpijskih igrah.

Hitrostno drsanje na kratke proge, 1.500 m (Ž)
1Minjeong ChoiJužna Koreja2:17,789
2Arianna FontanaItalija2:17,862
3Suzanne SchultingNizozemska2:17,865

Znani polfinalisti hokejskega turnirja
Veliko zanimanja so poželi četrtfinalni obračuni hokejskega turnirja. V polfinale so se prebili Slovaki, Rusi, Finci in Švedi (več tukaj). Na ženskem turnirju je Finska na tekmi za bron s 4:0 ugnala Švico.