To je bil 37. dvoboj Messija in Ronalda - Argentinec jih je dobil 17, 11 tekem se je končalo z neodločenim izidom, devet pa jih je dobil Portugalec. Foto: EPA

Prvič po oktobru leta 2020 sta se pomerila Lionel Messi in Cristiano Ronaldo. Nogometna velikana sta bila v ospredju dvoboja na stadionu Kralja Fahda, kjer sta bila pred kratkim odigrana tudi španski in italijanski superpokal. Argentinski zvezdnik, ki je pred mesecem dni v sosednjem Katarju dvignil pokal za naslov svetovnega prvaka, je savdsko mrežo načel že v tretji minuti, ko je po podaji Neymarja z diagonalnim strelom z leve strani premagal Mohameda Al-Ovajsa.

Selekcija riadskih velikanov je izenačila v 34. minuti, ko je po podaji s prostega strela Keylor Navas zgrešil žogo in ob tem zadel Ronalda. Sodnik je dosodil enajstmetrovko, ki jo je Portugalec zanesljivo izvedel. Pet minut pozneje so Parižani ostali z igralcem manj, saj je bil zaradi grobega prekrška izključen Juan Bernat, vseeno pa so povišali svojo prednost. Po podaji z leve strani Kyliana Mbappeja je pred vrati žogo v mrežo pospravil Marquinhos.

V sodnikovem dodatku je imel PSG priložnost za še povišanje prednosti, saj je v kazenskem prostoru padel Neymar. Brazilec je prevzel odgovornost, a z bele točke streljal zelo slabo in Al-Ovajs je nonšalanten poskus ubranil. Ko je tekla že šesta minuta dodatka, je sledila kazen. Ronaldo je najprej z glavo zadel vratnico, odbito žogo je nespretno zgrešil Sergio Ramos, njegov nekdanji soigralec v Madridu pa je še drugič zadel.

V 53. minuti so francoski prvaki povedli, ko je po levi strani s preigravanjem navdušil Mbappe, po njegovi podaji v sredino pa je mrežo zatresel Sergio Ramos. Tri minute pozneje je izenačil Jang Hyun-Soo, ki je Navasa premagal z glavo po podaji iz kota Gonzala Martineza. V 60. minuti se je med strelce vpisal tudi Mbappe, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko, potem ko je žoga v roko po strelu Messija zadela Alija Al-Bulajhija. Na 5:3 je v 78. v protinapadu povišal Hugo Ekitike, končni izid pa je v 94. minuti Anderson Talisca.