Šport > Nogomet
1601 ogledov

Oblaka osrečila 99. minuta, Bernabéu spet oživel

Jan Oblak Espanyol Atlético Madrid Epa
V nedeljo so bile odigrane štiri tekme 3. kola v najboljši španski nogometni ligi.

Atlético Madrid je v Barceloni proti povratniku med elito Espanyolu iztržil zmago (1:2) in se zadržal na vrhu lestvice.

Pet minut pred koncem polčasa je Raúl de Tomás zadel z glavo in žogo poslal v spodnji desni kot vrat Jana Oblaka. Po akciji s kota mu je za prvi gol Espanyola v tej sezoni podal Adrián Embarba. Ta je v uvodu srečanja dvakrat testiral slovenskega vratarja.

Yannick Carrasco se je v 79. minuti dobro znašel in z levo nogo iz težkega položaja poslal žogo v mrežo domačih za 1:1. V izdihljajih tekme, že v deveti minuti sodnikovega dodatka, je Thomas Lemar z leve strani kazenskega prostora v odločilni gol pretvoril podajo Carrasca.

Zlatan Ibrahimović AC Milan Lazio Serie A Šport Inter brez zmage, Ibrahimović odločil derbi

Karim Benzema Real Madrid Celta Vigo | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Real Madrid je na (še ne povsem) prenovljenem stadionu Santiago Bernabéu gostil Celto iz Viga in visoko zmagal (5:2). Po prvem polčasu so Galicijci presenetljivo vodili z 1:2. Po napaki domače obrambe je že v četrti minuti zadel Santi Mina, dvajset minut kasneje je po podaji Federica Valverdeja izenačil Karim Benzema. Gostje so po pol ure igre še drugič povedli, protinapad je zaključil Franco Cervi.

"Beli balet " je nadaljevanje začel odločno in po nekaj sekundah je z odličnim strelom z glavo, po asistenci Miguela Gutiérreza, še drugič izid poravnal Benzema. V 54. minuti je bilo že 3:2. Spet je podal Gutiérrez, pobegnil pa je Vinícius Júnior in zatresel mrežo. Na 4:2 je povišal 18-letni Eduardo Camavinga, na debiju za Madrid je v mrežo pospravil odbitek po prodoru Luke Modrića. Končni izid je z bele točke postavil Benzema in dopolnil hat-trick.

Aluminij NK Maribor PLT PLT Šport Aluminij uničil vijolice, Koper pobegnil

Deset točk je poleg Atlética in Reala v štirih tekmah zbrala še Valencia. Slednja je tokrat z odličnim drugim polčasom v gosteh premagala Osasuno (1:4). Dobro gre tudi Sociedadu, v Andaluziji je prišel do polnega plena proti Cádizu (0:2). Oba gola za Baske je zabil Mikel Oyarzabal.