Minnesota, 13. 04. 2022 09.20 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
0

V drugi tekmi play-ina košarkarske lige NBA je Minnesota premagala Los Angeles Clipperse s 109:104 in prav tako potrdila sodelovanje v play-offu, kjer se bodo pomerili z Memphisom. Za domače je 30 točk dosegel Anthony Edwards, eno manj D'Angelo Russel. Na nasprotni strani je bil s 34 točkami najboljši Paul George.

Karl-Anthony Towns
Karl-Anthony Towns FOTO: AP

Tekmo so gostitelji odločili v zadnjih petih minutah, ko so se vnovič dokopali do vodstva, ki ga niso več izpustili iz rok. Za živahen vložek je med tekmo poskrbela ena od gledalk, ki se je označila kot borka za zaščito živali. Med drugo četrtino se je skušala prilepiti na igrišče in opozoriti na problematiko, a so varnostniki zadevo hitro uredili. Los Angeles zdaj čaka odločilna tekma z zmagovalcem dvoboja med San Antoniom in New Orleansom, ki bo odločala o zadnjem udeležencu končnice na zahodu.

Končnica se bo začela v soboto. Dallas, pri katerem je zaradi poškodbe vprašljiv nastop Luke Dončića, bo igral z Utahom. Denver, za katerega je nazadnje nastopil tudi Vlatko Čančar, pa prvi dan gostuje v San Franciscu pri Golden State Warriorsih.