Rokometaši brez težav v osmino finala Pokala Slovenije

Celje in Loka sta se udarila še drugič v zadnjih štirih dneh. Tokrat sta se v Zlatorogu pomerila za preboj med 16 najboljših ekip Pokala Slovenije. Celjski rokometaši so brez težav odpravili Škofjeločane in tako napredovali v osmino finala.

RK Celje Pivovarna Laško – RD Urbanscape Loka 37:26 (15:11)
Marguč in Mazej 5, Strmljan, Ivanković in Antonijević 4, Cokan in Suholežnik 3, Knez, Vlah, Martinović in Muhović 2, Janc 1

Škofjeločani so srečanje odprli precej nemočno, v prvih 8 minutah so dosegli le en zadetek. To je Celjanom dopustili pobegniti 4:1. Sledil je 7 minut dolg strelski mrk Celjanov, kar je pripeljalo Loko do prvega vodstva na tekmi (5:6).

Malo pred iztekom prvega dela igre so pivovarji prišli do najvišje prednosti v prvem polčasu (14:10). Moštvi sta na odmor odšli z rezultatom 15:11.

Vratarja Celja Nebojša Bojić in Yassine Belkaied sta kazala odlične obrambe. To je Celjane v 53. minuti privedlo do najvišje prednosti na tekmi (33:21). Celjski rokometaši so tako zanesljivo napredovali v naslednji krog z izidom 37:26.