Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 13.08.2022 21:29:52

Manchester City do visoke zmage, United s katastrofalnim uvodom na dnu

Manchester City je v drugem krogu angleške lige Bournemouth premagal s 4:0, glavna akterja sta bila Kevin De Bruyne in Phil Foden. Cityjev mestni tekmec Manchester United pa je v tem krogu ponovil neuspeh iz prvega. Verjeli ali ne, ga je Brentford na svojem stadionu premagal s 4:0, drugi krog je tako United končal na dnu lestvice.

Kevin De Bruyne je vlekel niti za Manchester City, ko je branilce naslova popeljal do zmage s 4:0 nad Bournemouthom. Belgijski reprezentant je dosegel gol in asistenco. Phil Foden je učinek soigralca izenačil. Cityju pa je z avtogolom pomagal še Kolumbijec Jefferson Lerma.

Manchester United je v gosteh doživel poraz proti Brentfordu z 0:4. Erik ten Hag je svojo trenersko pot pri Unitedu začel slabo, saj je v prvem krogu prav tako izgubil proti Brightonu z 1:2.

Zdaj pa se je znašel v še večji zadregi, saj je rezultat klub pustil na dnu lestvice. Rdeči vragi so po samo 35 minutah zaostajali za štiri gole, ko so zadeli Josh Dasilva, Mathias Jensen, Ben Mee in Bryan Mbuemo. V drugem polčasu jim ni uspelo zmanjšati prednosti nasprotnika.
Svoj domači prvenec za Arsenal je Gabriel Jesus zaznamoval z dvema goloma in dvema podajama. Avtogol Williama Salibe je prednost Arsenala zmanjšal in Leicestru je nato uspelo zadeti še enkrat, a na koncu je moral priznati premoč tekmecu, tekma se je končala z rezultatom 4:2.
Steven Gerrard je zmagal v svojem prvem trenerskem spopadu z nekdanjim angleškim soigralcem Frankom Lampardom, ko je Aston Villa premagala Everton z 2:1. Zadetka Dannyja Ingsa in Emija Buendie sta zmanjšala pritisk na Gerrarda po le dveh zmagah na prejšnjih 12 tekmah, ki segajo v lansko sezono. Tekmo so zaključili z avtogolom Lucasa Digneja.

Southampton in Leeds sta se razšla z 2:2, vsi štirje goli so padli v drugem polčasu, za goste je dvakrat zadel Rodrigo. Wolverhampton in Fulham sta igrala 0:0, potem ko je Aleksandar Mitrović v 81. minuti zapravil najstrožjo kazen za goste. Enak izid je bil tudi na tekmi Brightona in Newcastla.

Značke: anglija, nogomet