Ten Hag po zgodovinskem porazu: Užival sem v predstavi, bila je fantastična

London, 05. 04. 2024 16.11 | Posodobljeno pred 25 dnevi

Manchester United je na Stamford Bridgeu vodil do 99. minute in 17. sekunde, nato pa je Cole Palmer z dvema goloma poskrbel za najpoznejši preobrat v zgodovini Premier lige. Navijači rdečih vragov so na družbenih omrežjih znova besneli nad predstavo svojih varovancev, trener Erik ten Hag pa jo je očitno videl povsem drugače.

Cole Palmer je s hat-trickom poskrbel za veliko zmago Chelseaja.
Cole Palmer je s hat-trickom poskrbel za veliko zmago Chelseaja. FOTO: AP

V tekmi probratov je Chelsea že v 19. minuti vodil z 2:0, a sta Alejandro Garnacho z dvema zadetkoma in Bruno Fernandes zrežirala preobrat. Globoko v sodniškem dodatku je še kazalo, da bodo rdeči vragi prišli do vseh treh točk, dokler ni Diogo Dalot v kazenskem prostoru podrl Nonija Maduekeja. Glavni sodnik je po dolgem posredovanju VAR-a pokazal na belo točko, s katere je še drugič na tekmi zadel Cole Palmer. Isti igralec je dobro minuto kasneje, ko je tekla že 101. minuta, zadel še enkrat, ko je po podaji iz kota nanj povsem pozabila gostujoča obramba.

Mauricio Pochettino si je z zmago (vsaj začasno) rešil službo, Erik ten Hag pa si je na drugi strani prislužil novo dozo gneva s strani svojih navijačev. Skoraj nemogoče si je predstavljati, da bi United takšno prednost zapravil dobro desetletje nazaj pod vodstom Sira Alexa Fergusona, a danes je stanje duha na Old Traffordu povsem drugačno.

Nič pa tega ne povzema bolje kot ten Hagova izjava po tekmi. Nizozemec je bil namreč kljub porazu – nekateri so ga hitro označili za sramotnega – zadovoljen. "Užival sem v naši predstavi, bila je fantastična. Dominirali smo na žogi, a si privoščili preveč individualnih napak, ki so nas stale zmage," je med drugim po tekmi povedal nekdanji trener Ajaxa.

Dodal je še, da najbolj obžaluje ponesrečen začetek tekme, ko sta za Chelsea zadela Conor Gallagher in Palmer: "Kar me najbolj vznemirja, je, kako smo začeli tekmo – skromno, z veliko napakami."

Pochettino iskal presežnike za junaka Palmerja

Na drugi strani je bil Pochettino hvaležen svojim varovancem, predvsem Palmerju, ki je z najpoznejšim golom v zgodovini Premier lige poskrbel za veliko zmago. "Ena njegovih najboljših odlik je njegova miselnost in način, kako se spoprijema s pritiskom," je 21-letnika pohvalil argentinski strokovnjak.

"Mlad je še in to je njegova prva sezona, v kateri redno igra. Mislim, da je neverjetno, kako se je spoprijel s pritiskom. Po takšni predstavi je nemogoče reči, da ni nogometaš na vrhunskem nivoju," je Pochettino iskal superlative za v tej sezoni zagotovo najboljšega posameznika Chelseaja.

Rdeči vragi po 30 krogih v Premier ligi zasedajo šesto mesto, a imajo za petim Tottenhamom velikih devet točk naskoka. Na drugi strani se je Chelsea z zmago pridružil boju za evropska mesta. Na 10. mestu za vragi zaostaja pet točk.