Senzacija v Stožicah, Olimpija bo imela težave tudi v Mariboru

Nedeljski spored v 1. SNL se je začel v Kidričevem z zmago Brava, nadaljeval se bo v Domžalah, končal pa z derbijem med prvakom Muro in vodilnim Koprom.
Fotografija: Pri senzaciji Radomljanov v Stožicah je bil največji osmoljenec strelec dveh Olimpijinih golov Mustafa Nukić, ki je bil pri izidu 2:1 za zeleno-bele izključen. Nato je Olimpijina barka potonila. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Neverjetno, Olimpija je v edini sobotni tekmi 11. kola 1. SNL imela v zmago v »nogah« v 82. minuti z vodstvom z 2:1 in je bila na vrhu lestvice. Toda nesrečno obrambno posredovanje dvakratnega strelca Mustafe Nukića je pomenilo potop, ki ga je v nedeljo izkoristil Bravo z zmago v Kidričevem z 1:0.

Najboljši Olimpijin strelec je zaradi naključnega prekrška, stopil je na nogo tekmeca, prejel drugi rumeni karton in bil izključen. Izjemno nezbran sodnik Nejc Kajtazović je že v prvem polčasu nagradil Olimpijo z enajstmetrovko. Le dve minuti pozneje je po predložku zgrešil žogo še Nejc Vidmar in rezervist Gedeon Guzina je žogo le potisnil z dveh metrov v prazna vrata.

V Maribor brez najboljših strelcev

Toda izenačenje še ni pomenilo konca vseh Olimpijinih nesreč v zadnjih minutah. Ivan Šarić je v 87. minuti po še drugem nespretnem izbijanju žoge na tekmi Michaela Pavlovića (tudi pri prvem golu Oliverja Kregarja za 1:1 je bil neroden) z roba kazenskega prostora zabil še tretji gol Radomljanov.

Za konec pa je drugi najboljši ljubljanski strelec Almedin Ziljkić prejel četrti rumeni karton v sezoni. On in Nukić naslednjo soboto ne bosta igrala velikega derbija proti Mariboru v Ljudskem vrtu. »Ni bila kriva izključitev Mustafe Nukića. Že prej bi morali odločiti zmagovalca,« je za Šport TV povedal kapetan Oimpije Timi Max Elšnik. Mariborčani so se v štajerskem derbiju vrnili v šampionsko bitko, v kateri bodo prihodnji konec tedna lovili tudi veliko tekmico Olimpijo.

En gol dovolj za prevzem vodstva

Čeprav je Bravo do danes dobili zgolj enega od devetih dvobojev z Aluminijem, pa je tokrat le izboljšal razmerje z zmago, ki ga je posadila na vrh lestvice. Bravo je zmagal tretjič zapovrstjo in ima 22 točk, medtem ko je Aluminij, ki med drugim ni mogel računati na kaznovanega Tina Martića, ostal pri desetih točkah. Novometaši Dejana Grabića so dosegli odločilni gol v 63. minuti, ko je Loren Maružin podal visoko žogo proti vtekajočemu Amarju Memiću, ta pa jo je z glavo spravil v domačo mrežo.

Nedeljski spored tekem se bo nadaljeval v Domžalah, končal pa z derbijem med prvakom Muro in vodilnim Koprom v Murski Soboti. V ponedeljek bodo Celjani iskali pot iz krize proti Sežancem in trenerju, ki jih je popeljal do edinega naslova prvaka – Dušanu Kosiću.

image_alt
Zeleno-beli skok na vrh prek zadnjega

1. SNL, 11. kolo:

petek
Olimpija : Radomlje 2:3 (Mustafa Nukić 32., 11-m, 45.; Oliver Kregar 40., Gedeon Guzina 83., Ivan Šarić 87.; rdeča kartona: Nukić 82./2RK, Almedin Ziljkić 90./2RK).