Philadelphia boljša od Bostona, domač poraz Vegasa

Las Vegas, 21. 10. 2021 07.45 |

STA, T.Š.
0

Hokejisti Philadelphia Flyers so pred domačimi navijači gostili Boston Bruinse in slavili visoko zmago s 6:3. Na drugi tekmi večera v ligi NHL so Vegas Golden Knightsi na domačem ledu izgubili proti moštvu St. Louis Blues (1:3).

Philadelphia je dosegla visoko zmago.
Philadelphia je dosegla visoko zmago. FOTO: AP

Pri Philadelphii se je najbolj izkazal Cam Atkinson, ki je dosegel dva gola, letalci pa so po uvodnem porazu v sezoni zdaj zmagali še drugič zaporedoma. In drugič zapovrstjo so dosegli šest golov. Atkinson je v Fargo Centru poskrbel za prednost domače ekipe na začetku zadnje tretjine, Joel Farabee in Sean Couturier sta vsak dosegla gol in podajo, Derick Brassard in Keith Yandle pa sta k zmagi vsak dodala dve podaji. Izkazal se je tudi vratar letalcev Martin Jones, ki je ob svojem prvencu za Letalce zbral 37 obramb. V strelih je bilo namreč kar 40:25 za Boston.

"To je bila tekma res hitrega ritma, obe ekipi sta igrali hiter hokej. Druga drugo sta večkrat prisilili k napakam in mislim, da jih je nam enostavno uspelo kaznovati bolj kot tekmecem," je po zmagi dejal trener Philadelphie, Alain Vigneault. Za Boston so zadeli Karson Kuhlman, Taylor Hall in Brad Marchand, vratar Jeremy Swayman pa je zaustavil 19 strelov.

Na edini preostali tekmi večera so Vegas Golden Knightsi doma v razprodani dvorani z 1:3 izgubili proti St. Louis Bluesom. Tekmo so sicer dobro začeli in z zadetkom Williama Karlssona povedli z 1:0, nato pa so v drugi tretjini gosti izenačili, ko je vratarja Robina Lehnerja premagal Brandon Saad

Gosti so nato v zadnji tretjini dosegli še dva zadetka – strelca sta bila Vladimir Tarasenko in Ivan Barbašev – ter slavili zanesljivo zmago. V strelih je bilo 43:38 za Vegas. Prvaki iz sezone 2018/19 so sezono začeli s tremi zmagami in ostajajo eno od moštev v NHL, ki še niso oddala točke.