4358 ogledov

Ojoj, kakšna drama! Dončić pomešal pravila, šokiran tudi Irving

Luka Dončić Profimedia
Dončićevo nepoznavanje pravil je imelo resne posledice za njegovo ekipo Dallas Mavericks.

Košarkarji Dallas Maverics so v napeti končnici izgubili tekmo z Los Angeles Lakers (108:111), potem ko so v nekem trenutku srečanja že vodili s 27 točkami prednosti.

Luka Dončić NBA Šport Kolaps Dallasa, to se letos še ni zgodilo nobeni ekipi

Igra Mavsov je do poldruge četrtine tekla kot po maslu, v zadnjih minutah prvega polčasa pa so se stvari začele zapletati.

Lakersi so se pred odmorom uspeli približati na 14 točk, preden je v tretji četrtini prednost Dallasa dokončno skopnela.

V zadnjem delu sta se moštvi vseskozi izmenjavali v vodstvu, v odločilnih trenutkih pa so bili  za odtenek spretnejšji gostje, ki jim je pri tem šla na roko tudi velikanska napaka Luke Dončića.

Slovenski košarkar je bil s 26 točkami (10/22 iz igre, 4/8 trojke, 2/4 prosti meti, devet skokov, pet podaj) sicer prvi strelec svojega moštva, vendar je z nespretno izgubljeno žogo 18 sekund pred koncem tako rekoč zapečatil usodo Dallasa.

To je bila Dončićeva šesta, skupno pa kar 16. izgubljena žoga Dallasa na srečanju.

| Avtor: Profimedia Profimedia

Kaj se je zgodilo?

Mavsi so 18 sekund pred koncem pri zaostanku s 105:108 izvajali avt. Za črto je stopil Kyrie Irving, ki je poskušal podati Luki Dončiću, na katerega se je prilepil Jarred Vanderbilt. Irving je podal proti obrambni polovici igrišča, Dončić pa je želel na vsak način preprečiti, da bi žoga prečkala sredinsko črto.

Reševanja "napake", ki to sploh ni bila, se je lotil z izbijanjem, pri tem pa žogo nehote podal Anthonyju Davisu. Ker je šlo za podajo iz avta, bi lahko Dončić mirne vesti prestopil sredinsko črto in Dallas v nov napad popeljal z obrambne polovice igrišča.

"To je bila moja napaka. Povsem sem pozabil, da se lahko vrneš na obrambno polovico. Moja napaka. Poskušal sem rešiti žogo," se je s pepelom posul Slovenec.

| Avtor: Print Screen Print Screen

Prizor je presenetil tudi Irvinga. "Zgodilo se je tako hitro. Zdelo se mi je, da Luka potrebuje več prostora, zato sem vrgel proti naši polovici.  Jarred Vanderbilt  ga je zelo dobro pokrival. Pričakoval sem, da bo počakal dva odboja in nato zgrabil žogo, nato pa sem videl, da jo poskuša rešiti. 'Veš, da lahko prestopiš sredino?' sem dejal. 'Presneto, moja krivda,' je odvrnil," je povedal Irving.

"Pride tudi do takšnih trenutkov, ko se med tekmami učimo igrati drug ob drugem. Ne bo vedno vse lepo. Treba je uživati v procesu, ne glede na zmago ali poraz. Pepričan sem, da bomo v prihodnosti bolj usklajeni in bomo lahko odigrali boljše akcije," je dodal Irving.

Dončićevo izgubljeno žogo si poglejte od 8:18 naprej: