Že en polčas je bil dovolj

V koprskem klubu po napovedih med zadnjim dvotedenskim ligaškim premorom niso hiteli z imenovanjem novega trenerja. Ekipo je s klopi vodil Uroš Čuk, uradno pomočnik trenerja, ki je varovance znal motivirati proti slabemu nasprotniku.

Dragan Pavlović je k sobotni zmagi Kopra prispeval tri zadetke. Foto: Tomaž Primožic/FPA
Dragan Pavlović je k sobotni zmagi Kopra prispeval tri zadetke. Foto: Tomaž Primožic/FPA

ŠMARTNO PRI LITIJI > Rokometaši Kopra so po izenačenem začetku, v 13. minuti je bilo še 4:4, do konca polčasa s 13 zadetki odločili zmagovalca. Po uspešno izvedeni sedemmetrovki Žige Smolnika (skupno jih je realiziral kar osem) so gostje v naslednjih desetih minutah hitro pometli s slabšim nasprotnikom. Po zadetku Andraža Makuca so prišli do vodstva s štirimi zadetki razlike, ob polčasu pa so vodili kar za deset golov.

Čeprav so domači v drugem polčasu ustavili njihov nalet, je bila to bolj posledica preudarne igre Primorcev ob njihovem visokem vodstvu. Po desetih minutah igre v drugem delu ter uspešnih akcijah Tomislava Špruka in Matevža Žagarja so Koprčani vodili že z 22:11, visoko prednost pa so brez težav zadržali do konca tekme.

Herz Šmartno : Koper 21:32 (7:17)

Dvorana Pungrt, gledalcev 150, sodnika: Gorenc in Košir.

Herz Šmartno: Sadar, Muratovič, Kukovica, Žižek, Ribarič 4 (1), Škrabanja 3, Cirar 3, Pelko, Justin 2 (2), Ostrež, Žižek, Zupan, Jerina, Močnik 1, Avsec 5, Bučar 3.

Koper: Jelovčan, Logar, Morato, Makovec, Špruk 3, Žagar 7, Pavlović 3, Poklar, Konjevič 4, Moljk, Vujović 2, Smolnik 9 (8), Muminović, Sanabor 1, Makuc 2, Breznikar 1.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 3 (3), Koper 8 (8). Izključitve: Herz Šmartno 10, Koper 10 minut.

“Na to za nas zelo pomembno tekmo smo se dobro pripravili. Škoda, da se je na začetku tekme poškodoval Tine Poklar, upamo pa, da bo lahko igral že na naslednji tekmi. Kljub temu smo tekmo zelo suvereno pripeljali do konca in zasluženo zmagali,” je povedal Uroš Čuk, uradno pomočnik trenerja v koprskem društvu.