Šport > Nogomet
25644 ogledov

Velik udarec za Atletico: grda poškodba Jana Oblaka

Poškodba Jana Oblaka Epa
Slovenski nogometni reprezentant Jan Oblak je v 4. krogu španske lige v gosteh pri Realu Sociedadu remiziral z 1:1. Pred tem je v dvoboju do tega kroga vodilnih branilec naslova Real Madrid doma ugnal Betis z 2:1. Barcelona pa je v Sevilli zmagala s 3:0 in napredovala na drugo mesto.

Atletico je v San Sebastianu hitro povedel, ko je v peti minuti zadel Alvaro Morata, njegovo vodstvo pa je izničil Umar Sadiq, ki je tik pred koncem prestopnega roka za 20 milijonov evrov okrepil ekipo Reala Sociedada, zadel je v 55. minuti. V 85. minuti je iz igre moral slovenski reprezentančni vratar pri Atleticu Oblak, saj je staknil poškodbo ob naletu Reinilda Mandave.

Real Madrid je po novem sam na vrhu lestvice, potem ko je zadal prvi poraz v sezoni seviljskemu Betisu. Madridčani, ki so na štirih tekmah zbrali prav toliko zmag, so do novih treh točk prišli po zaslugi zadetkov Viniciusa Juniorja v deveti in Rodryga v 65. minuti. Pri gostih je bil v 17. minuti uspešen Sergio Canales.

Bracelona je v andaluzijski prestolnici zanesljivo osvojila vse tri točke in se zavihtela na drugo mesto z dvema točkama zaostanka za Realom. Za zmago nad Sevillo je najprej zadel Brazilec Raphinha (21.), nato Poljak Robert Lewandowski (36.), kar je njegov peti gol v La Ligi – enak strelski izkupiček ima Iago Aspas (Celta Vigo) –, piko na i pa je postavil Eric Garcia (50.).

Mallorca in Girona sta igrali 1:1, potem ko sta zadetka padla v 87. in 90. minuti, gostje so izenačili z bele pike. Na lestvici z 12 točkami vodi Real, tri manj ima Betis, po sedem pa jih imajo Barcelona, Villarreal, Athletic Bilbao (vsi ob tekmi mnaj), Atletico Madrid, Celta Vigo in Real Sociedad.