Olimpiji ves plen z Bonifike

Derbi z Olimpijo je za Koprčane prišel v nepravem času, ko se ubadajo s številnimi odsotnimi igralci. To pa vendar ni bilo odločilno, saj je treba priznati, da so Koprčani pokazali slabšo igro od pričakovanj. Bolj kot se je razvijala tekma, bolj je bilo jasno, da bo zmagal tisti, ki je (bo) prvi zadel.

Derbi z Olimpijo je za Koprčane prišel v nepravem času, ko se
ubadajo s številnimi odsotnimi igralci.  Foto: Tomaž Primožic/FPA
Derbi z Olimpijo je za Koprčane prišel v nepravem času, ko se ubadajo s številnimi odsotnimi igralci.  Foto: Tomaž Primožic/FPA

KOPER > Prav zanimivo je, koliko težav je v nekatera moštva z zamikom prinesel zadnji reprezentančni odmor, ki naj bi bil po napornem ritmu sreda - sobota čas za regeneracijo. Med tistimi, kjer se zadnje čase soočajo z obilico zdravstvenih težav, je tudi Koper. V Domžalah je pred tednom dni še zmogel do preobrata, z Olimpijo doma pa to ni šlo.

V soboto izjemoma ljubljanski beli so bili za glavo višji od gostiteljev. In tudi za gol uspešnejši. Foto: Tomaž Primožič/FPA

Za nameček zaradi kartonov ni bilo niti Ivana Borna Jelića Balte, ki zna biti zelo pomemben pri zaustavljanju tekmecev, med poškodovanimi so bili Kaheem Parris, Ivica Guberac, Luka Vešner Tičić, Rok Grudina in Nikola Krajinović, pri Olimpiji pa je manjkal le AntonioDelamea Mlinar.

Sobota je bila očitno dan, ko so se tekme v prvi ligi končale z izidom 0:1. Mož odločitve na Bonifiki je bil Alemdin Ziljkić, za katerega so iz ljubljanskega tabora vse do tekme govorili, da je njegov nastop vprašljiv.

Ljubljančani so srečanje začeli odločneje in bili kmalu blizu vodstva, ko je v četrti minuti Marko Futacs s šestih metrov zadel prečnik. V 18. minuti je bila tekma že odločena. Koprčani so Ziljkiću, ki je v napadu vselej nevaren, pustili preveč prostora dobrih 20 metrov od gola in reprezentant BiH je žogo poslal v zgornji kot koprskih vrat za svoj šesti gol sezone.

Koprčani so prvič resneje ogrozili Nejca Vidmarja v 25. minuti, ko je poskusil Lamine Colley v osrčju kazenskega prostora. Malo pozneje je bil s strelom z glavo neuspešen še prvi strelec lige Maks Barišić. To sta bili tudi zadnji nevarnejši akciji v sicer izenačenem prvem polčasu.

Drugi polčas so Koprčani začeli v slogu vse ali nič. Barišić je v 53. minuti poskusil s strelom z desne strani, Vidmar pa je bil pozoren in žogo odbil v kot. Koprčani so imeli v lovu na izenačenje bistveno več časa žogo v posesti, toda do pravih zaključkov niso prišli, saj je Olimpija dobro zgostila obrambo

Četrtfinale pokala
Med tednom osmerico prvoligašev čakajo četrtfinalne tekme v pokalnem tekmovanju. Igrajo po eno tekmo, v primeru neodločenega izida bosta sledila podaljška po 15 minut. Če bo izid ostal izenačen, sledi še izvajanje kazenskih strelov. Pari, v sredo - Olimpija : Koper, Kalcer Radomlje : Celje, Mura : Bravo. V četrtek - Maribor : Domžale.

V zadnji četrtini dvoboja so bili spet nevarnejši gosti, a je Ziljkić predolgo odlašal s strelom v bližini gola in na koncu iztržil le kot. Šest minut pozneje je Aldair Djalo žogo poslal mimo vrat, premalo natančen pa je bil tudi Nik Kapun v 84. minuti. V 88. minuti bi mojster podaj Mustafa Nukić lahko potrdil zmago, a je tudi on žogo poslal malo mimo vratnice. Na drugi strani je eno redkih koprskih priložnosti zapravil Bede Osuji Amarchi.

“Olimpija je zasluženo zmagala. Mi žal nismo dosegli zadetka, čeprav smo imeli nekaj obetavnih situacij, ki bi jih lahko bolje zaključili. Težko je zadeti, če se nasprotnik tako nizko brani, Olimpija pa ima to kakovost,” je dejal domači trener Zoran Zeljković in dodal: “Zavedamo se, da je pot do konca dolga in o gostovanju v Mariboru bomo razmišljali po sredi, kajti skozi pokal vodi najkrajša pot do našega cilja. Gremo iz tekme v tekmo in bomo videli, kam nas bo to pripeljalo.”

“Koper je res izjemno vstopil v drugi polčas, v moštvu so izjemni posamezniki in niso naključno na prvem mestu. Toda mi smo pokazali pravi značaj, bojevitost in na koncu smo ubranili izid. Lahko bi sicer tudi že prej odločili tekmo,” je dejal najbolj reden sogovornik iz ljubljanskega tabora Timi Max Elšnik.

* Stadion Bonifika, gledalcev 2000, sodniki: Jug, Žunič, Vukan.

* Strelec: 0:1 Ziljkić (18.).

* Koper: Golubović, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručić, Vošnjak (od 82. Novoselec), Oštrek, Bešir (od 71. Varešanović), Osuji, Barišić (od 77. Simić), Colley.

* Olimpija: Vidmar, Pavlović, Milović, Crnomarković, Boakye, Elšnik, Tomić, Aldair (od 90. Korun), Ziljkić (od 81. Breznik Kompan), Nukić, Futacs (od 62. Kapun).

* Rumeni karton: Tomić.