V prvem krogu lige MEVZA je Merkur Maribor v prenovljenem turnirskem sistemu prvo domačo tekmo odigral proti hrvaškemu predstavniku MOK Mursa Osijek. Domači so dobro igro kronali z zanesljivo zmago s 3:0 (17, 24, 21).

Liga MEVZA, 1. krog, dvorana Tabor, 1.11.2022
Merkur Maribor – MOK Mursa Osijek 3:0 (17, 24,21)

Vodušek, Pernuš 3, Adžović 8, McConnel 4, Bračko 5, Kržič 10, Donik 21, Leva 1, Fink 3, Najdič, Iršič, Peruničić, Kumer (L), Jevšnik (L)

Mariborčani so zanesljivo krenili v napadu, naredili malo lastnih napak in pri vodstvu 11:7 prisilili stratega gostov, da poseže po prvi minuti odmora. Osiječani niso uspeli dvigniti nivoja igra, saj je zaostanek ob drugem odmoru znašal že kar sedem točk (17:10). Prevlada domačega Merkur Maribora se je le še nadaljevala, niz so prepričljivo osvojili s 25.17.

As Pernuša za 2-0.

V drugi niz so bolje vstopili gostje, ki so povedli z rezultatom 8:4. Pritisk Mariborčanov se je obrestoval, saj so z zbrano in preudarno igro niz uspeli izenačiti na dvanajsti točki. Domači so vodili 21:20. v napeti končnici so imeli gostje že dve zaključni žogi, vendar so nepopustljivi Mariborčani napravili velik preobrat. Točka neposredno iz začetnega udarca Gregorja Pernuša je pomenila zmago v drugem nizu s 26:24.

Z rahlo pobudo so tretji niz začeli igralci Merkur Maribora, ki so povedli s 6:3, kaj hitro pa povedli že 15:8. Zmaga v nizu za Merkur Maribor ni bila pod vprašajem v nobenem trenutku.