Drugi športi

Vodilni ligaški kvartet v lovu na pokalni naslov

Ljubljana, 19. 02. 2022 12.38 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

FK Dobovec, FC Hiša daril Ptuj, FC Litija in FK Siliko, tudi vodilne štiri ekipe z lestvice 1. SFL, so udeleženci finalnega turnirja pokala Terme Olimia v futsalu, žreb parov polfinala bo v ponedeljek. O naslovu prvaka bo četverica odločala na finalnem turnirju, ki bo že desetič v Podčetrtku, to pot med 4. in 5. marcem. V sklopu turnirja bo v Podčetrtku premierno na sporedu tudi finale ženskega futsal pokala, kamor sta se uvrstili ekipi ŽNK Celje in KMN Slovenske gorice.

Kristjan Čujec
Kristjan Čujec FOTO: Drago Perko/futsal.si

Dobovec je tudi v drugo potrdil premoč proti to pot oslabljeni vrsti ŠD Mlinš. Ekipa trenerja Kujtima Morine je ob polčasu vodila 2:0, na koncu pa dosegla še sedem golov, za skupnih 17:1.

V dosedanjih šestindvajsetih sezonah je naslov devetkrat pristal v Litiji, štirikrat so ga osvojili igralci Dobovca, trikrat sta slavila Oplast in Puntar, Luvin in Proen Maribor dvakrat, enkrat pa celjski Pelikani (Maxi klub), KMN Gorica in Bronx Škofije. V tej sezoni se tako pokal igra že 27. sezono.

Z dvema goloma se je po poškodbi v dres Dobovca vrnil Kristjan Čujec. Še več golov kot v Obsotelju so ljubitelji futsala videli na Ptuju, kjer so domačini levji delež posla pri lovu na 3. vozovnico za uvrstitev na finalni turnir pokala v Podčetrtku opravili že v prvem polčasu. Denis Kneževič je Ptujčane povedel v vodstvo v 8. minuti, Timotej Debeljak je povišal na 2:0, kapetan Thomas Pihler pa je v 16. minuti zabil za 3:0. Drugi polčas se je začel po domačih željah, Patrik Pasariček je v 21. minuti povišal na 5:1. Bronxe je to prebudilo, prek mladinskega reprezentanta Tilna Cupina so prišli na 5:3, bilo je v 29. minuti. Marin Mandir je znižal na 6:4, gostitelji so zmago potrdili med 39. in 40. minuto za končnih 8:4, kar pelje moštvo trenerja Roberta Grdovića v lov na pokalni naslov.

Tekma meseca na Vrhniki je upravičila pričakovanja, ljubitelji futsala v dvorani so videli dobro tekmo, kjer pa je na koncu domačinu končni rezultat 2:2 zadoščal za napredovanje. Uroš Đurić je domačo pobudo kronal z vodstvom v 9. minuti. V nadaljevanju so domačini ostali brez Alana Muratagića, ki je bil izključen zaradi posredovanja v svojem kazenskem prostoru (zrušil je Davida Laha), Oplast pa v 14. minuti zapravil 6-metrovko, Marko Đeković (v nadaljevanju se je poškodoval, menjal ga je Nik Plestenjak) je bil na mestu. V 15. minuti so gostje izkoristili prednost igralca več in prek Vanča Florjančiča poravnali. Oplast je v nadaljevanju povedel, v 25. minuti je zadel Marko Mohorič. Siliko je dominiral, a je bil vratar Oplasta Nik Logar vsakič znova na pravem mestu. V 36. minuti pa je klonil. Nikola Jandrić in Uroš Đurić sta po šolsko izvedeni dvojni podaji izigrala Oplast, Đurić pa je poravnal na 2:2. Oplast je skušal z igralcem golmanom v polju, a se mreža Silika ni več zatresla.

Andrej Dobovičnik U21 futsal
Andrej Dobovičnik U21 futsal FOTO: NZS

Odločilo število golov v gosteh
V Ljutomeru si je Litija zagotovila napredovanje, ker je dosegla gol več v gosteh kot KMN Meteorplast, ki je sanjsko začel tekmo. V 2. minuti je Adrijan Trstenjak zabil dva gola, domačini so bili polfinalisti pokala. Gostje so nekako strnili vrste in z goloma Tineta Šturma in Brazilca Ferreira do konca polčasa poravnali rezultat na 2:2. Matic Goznik in Niko Vajda sta Ljutomerčane popeljala v vodstvo s 4:2, pred tem je bil izključen tudi trener Litije Andrej Dobovičnik, rezultat pa se ni več menjal.