Vodili so vso tekmo in zasluženo zmagali

Rokometaši Kopra so v tekmi 12. kroga lige NLB premagali Urbanscape Loko s 24:22 (14:10).

Žiga Smolnik Foto: Zdravko Primožič/FPA
Žiga Smolnik Foto: Zdravko Primožič/FPA

ŠKOFJA LOKA > Koprčani so si priigrali pomembno zmago, potem ko so sredi drugega polčasa že vodili za štiri gole, a so se domači vrnili in nazadnje v tesni končnici morali priznati premoč gostom.

Večji del prvega polčasa in v prvi polovici drugega je kazalo, da bodo Koprčani tokrat premočan tekmec. V prvem delu so počasi gradili prednost in jo z dveh povečali na tri (11:8), pa potem na štiri gole, kolikor je znašala tudi prednost ob polčasu.

Urbanscape Loka : Koper 22:24 (10:14)

Dvorana Poden, sodnika: Čretnik, Turnšek.

Urbanscape Loka: G. Dolenc, A. Dolenc, Cingesar 2, Jamnik 6 (3), U. Pipp 2, Mali, M. Pipp 2, Bergant, Stanojlović, A. Jesenko 6 (4), Damjanović 2, M. Jesenko 2, Belič-Pfajfar, Juričan, Derlink, Jankovski.

Koper: Jelovčan, Špruk 1, Pavlović 2, Žagar 3, Poklar 5, Konjević, Logar, Morato, Moljk, Vujović 1, Smolnik 6, Kete, Sanabor, Makuc 1, Breznikar 5.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 8 (7), Koper 5 (5).

Izključitve: Urbanscape Loka 2, Koper 16 minut.

Ko je bilo po nekaj minutah nadaljevanja na semaforju že 10:17 za gostujočo zasedbo, se je zdelo, da se Loki obeta visok poraz. A domači so strnili vrste, poskrbeli za delni izid 5:1 in bili pri 15:18 spet v igri za kaj več od poraza.

Sledila je napeta končnica, v kateri se je prednost gostujoče zasedbe stopila le na gol (20:21, 22:23), a preobrata domačim vendarle ni uspelo doseči, tako da se je Koper na koncu proti tretji ekipi lige veselil pete zmage v sezoni, domači pa so doživeli četrti poraz.

Pri domačih sta bila s po šestimi goli najučinkovitejša Grega Jamnik in Aljaž Jesenko, pri Kopru pa jih je šest dosegel tudi Žiga Smolnik, enega manj pa Tine Poklar.

V naslednjem krogu bodo rokometaši iz Škofje Loke igrali v gosteh pri Trimu iz Trebnjega v petek, 17. decembra, Koprčani pa dan pozneje gostijo Jeruzalem Ormož.

V nocojšnji drugi tekmi je vodilno Celje PL premagalo Dobovo z 29:18 (11:13).