Olimpija dobila derbi in Maribor pahnila na dno lestvice

Nogomet 7. Avg 202221:59 > 08. Avg 2022 7:38

Olimpija je z 2:0 zmagala na derbiju v Mariboru in v 4. krogu Prve lige Telemach prišla še do četrte zmage. Mariborčani so doživeli še tretji poraz in so celo na dnu lestvice, za Ljubljančani pa zaostajajo že za devet točk. V drugi nedeljski tekmi sta v Domžalah z 1:1 remizirala Radomlje in Mura.

Olimpija je pod vodstvom Alberta Riere prišla še do četrte zmage na četrti prvenstveni tekmi v tej sezoni in dobila prvi derbi sezone v Ljudskem vrtu. Tekmo so sicer bolje začeli domači nogometaši, ki pa jih je enega za drugim ustavljal vratar Olimpije Matevž Vidovšek.

Gol Svita Sešlarja:

Potem je v 36. minuti Olimpija prišla do vodstva, ko je z glavo zadel Svit Sešlar. Drugi del igre je bil precej manj dinamičen, odločitev na derbiju pa je padla v 79. minuti, ko je, spet z glavo, zadel kapetan Olimpije Timi Max Elšnik in odločil derbi.

Gol Timija Maxa Elšnika:

Olimpija s stoodstotnim izkupičkom zdaj vodi na lestvici s štirimi točkami prednosti pred Radomljami na drugem mestu, kar devet točk prednosti pa ima pred največjim tekmecem iz Maribora, ki je z zgolj tremi točkami celo na zadnjem mestu.

Branilci naslova so doživeli še četrti poraz v nizu, potem ko so v četrtek doživeli tudi boleč evropski poraz proti HJK Helsinkom z 0:2 v prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo Europa, pa tamkajšnjemu trenerju Radovanu Karanoviću počasi že pošteno gori pod nogama …

Veselje napadalca Radomelj Nermina Hadžića.

Remi Radomelj in Mure

V prvi današnji tekmi sta se pomerila Radomlje, ki so hit začetka prvenstva, in Mura, ki je do zdaj zmagala le enkrat in še ne igra tako, kot si njeni navijači želijo. Radomljani so z golom Nedima Hadžića v prvem polčasu prišli do vodstva, Mura pa je v prvem delu tekme igrala precej slabo. Prekmurci so v drugem polčasu igrali precej bolje, za dobro igro pa so bili nagrajeni tudi z zadetkom. Po strelu od daleč ga je dosegel rezervist Mihael Klepač in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid.

Gol Mihaela Klepača:

Domžalčani do prve zmage

Tako kot v petek Sežančani so tudi nogometaši Domžal v četrtem krogu v soboto prišli do prve zmage v novem prvenstvu, po dveh remijih in porazu so tokrat zmagali na gostovanju pri Bravu. Varovancem Simona Rožmana se je obrestovala ofenziva v uvodnih minutah tekme, ko so dosegli gol, svoj prvenec je v dresu rumene družine dosegel Hrvat Ivan Durdov, nato pa so se dobro postavili na igrišču, nadzorovali položaj, tekmecem pa niso dopustili nevarnejše priložnosti.

Zadetek Durdova:

Domžalčani so poskočili na lestvici, na zadnjem mestu pa jih je zdaj zamenjal Bravo, ki je prvih štirih tekmah sezone izgubil še tretjič.

Tabor z igralcem manj Celju prizadejal prvi poraz letos

V uvodni obračun četrtega kroga sta obe ekipi vstopili z željo po prvi zmagi v novi sezoni Prve lige Telemach. Vseeno so na gostovanje z nekoliko boljšo popotnico prišli Celjani, ki so na prvih treh tekmah trikrat remizirali. Na drugi strani so varovanci Dušana Kosića zbrali le eno točko ob dveh porazih.

V prvem polčasu nismo videli veliko priložnosti. Še najbližje vodstva so prišli grofje, ki so imeli v 12. minuti veliko priložnost, toda Gregor Bajde je bil premalo natančen, domači vratar Jan Koprivec je njegov strel ubranil.

Zadetek za zmago Tabora:

Tekma se je povsem razživela v drugem polčasu. Najprej so zapretili nogometaši Tabora, že naslednjo minuto pa so odgovorili Celjani, toda nihče ni uspel zatresti nasprotnikove mreže. V 54. minuti je Žiga Ovsenek prejel drugi rumeni karton na srečanju, posledično so domačini ostali le z desetimi igralci v polju.

Celjani so z igralcem več nato prevzeli pobudo, imeli nekaj lepih priložnosti, vendar kljub terenski premoči niso našli poti mimo domačega vratarja. Sledil je hladen tuš za goste. V 84. minuti je Jakoslav Stanković izkoristil najlepšo priložnost na srečanju za Tabor in varovanci Dušana Kosića so se veselili prve zmage v novi sezoni, na drugi strani pa Celjani še naprej ne najdejo poti do zmage.

Po letu premora bo nogometna Primorska znova na nogah

Četrti krog se bo v ponedeljek sklenil na Primorskem. Derbiji med Koprom in Gorico so imeli v preteklosti velik, velik draž. Potem, ko sta se oba kluba v zadnjih letih soočala s številnimi težavami, je obračun sicer nekoliko izgubil prestižni značaj, a prepričani smo lahko, da bo tokrat v goriškem športnem parku motivacija znova na najvišjem možnem nivoju. Vrtnice iščejo točke, ki bi jih čim prej oddaljile od cone izpada in prinesle mirnejše nadaljevanje sezone. Ambicije kanarčkov pa so tako ali tako jasne, znova se želijo boriti za sam vrh prvenstvene lestvice. In v teh ambicijah tekmece, kakršen je Gorica, enostavno moraš premagati.

Primorski derbiji so vselej precej izenačeni. Že od leta 2015 se ni zgodilo, da bi imela tekma dvakrat zapored istega zmagovalca, takrat je to uspelo Kopru. Zadnji derbi se je sicer končal brez golov.