Drugi športi

Nova zmaga Razgatliogluja na prvi dirki VN Argentine

San Juan, 16. 10. 2021 15.38 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Dogodki na zadnji dirki za VN Portugalske so že tako napeto prvenstvo Superbike dodatno začinili. Skupna razlika med vodilnim Toprakom Razgatlioglujem in drugouvrščenim Jonathanom Reo je bila pred prvo dirko VN Argentine zgolj 24 točk. Prva dirka za VN Argentine je bila na sporedu že danes. Spremljali ste jo lahko na VOYO. Prepričljivo pa je zmagal Razgatlioglu, za njim je dirko na drugem mestu končal Rea. Turek je z zmago prednost na vrhu prvenstva Superbike povečal na 29 točk. Do konca prvenstva so zdaj ostale še štiri dirke, kar pomeni, da je ostalo na voljo zgolj še 87 točk. Že jutri bosta na sporedu novi dirki VN Argentine s prenosom na VOYO.

Karavano tekmovanja Superbike ta konec tedna čakajo kar tri dirke. Prvo dirko boste s prenosom lahko na VOYO spremljate že zdaj. Druga in tretja dirka bosta na sporedu v nedeljo. Drugo dirko boste lahko na VOYO spremljali v nedeljo od 16.55. Tretja dirka se bo prav tako s prenosom na VOYO začela v nedeljo ob 19.55. Proga na dirkališču San Juan Villicum je šestkratnemu prvaku serije Superbike Jonathanu Rei (Kawasaki) zelo domača, saj je tam zmagal na štirih od zadnjih petih dirk.

Vodilni v letošnjem prvenstvu Superbike, Toprak Razgatlioglu (Yamaha), na drugi strani v Argentini še ni okusil slasti zmage, saj je dirke v San Juanu v letih 2018 in 2019 trikrat zaključil na tretjem mestu.

Slavljenec Razgatlioglu pred dirkami v odlični formi

Turek Razgatlioglu danes praznuje svoj 25. rojstni dan. Prvo darilo si je podaril kar sam, saj je na sobotnem dopoldanskem tretjem prostem treningu postavil nov najhitrejši čas proge v San Juanu (1’37.239). Najhitrejši je bil tudi na obeh petkovih prostih treningih.

Rea znova padel

Rea, njegov najbližji zasledovalec na prvenstveni lestvici, je medtem na drugem prostem treningu padel. Rea je sicer prvi prosti trening končal s tretjim najhitrejšim časom. Drugega je zaključil s petim najhitrejšim časom, na današnjem tretjem pa je bil tretji najhitrejši.

Jonathan Rea je pri veliki hitrosti padel v šestem ovinku. Britanec med padcem ni utrpel poškodb. FOTO: SBK

Tretji na prvenstveni lestvici, Scott Redding (Ducati), je vse tri proste treninge v Argentini končal z drugim najhitrejšim časom. Danes ob 19.55 nas s prenosom na VOYO čaka zelo napeta dirka.

Najhitrejši na kvalifikacijah za prvo dirko je bil Scott Redding. Drugi startni položaj si je priboril Torak Razgatlioglu, tretji pa je bil Axel Bassani. Jonathan Rea je kvalifikacije zaključil na petem mestu.

Redding hitro padel, Razgatlioglu brez napak

Redding je v prvi ovinek zavil za Razgatlioglujem, a izguba prvega mesta je bila zanj še najmanjša težava, saj je kmalu zasedel zadnje mesto na dirki. V ovinek je namreč s hladnimi pnevmatikami zavil preveč ostro in njegov motocikel se je znašel na tleh. Njegovo napako je z veseljem izkoristil Rea, ki se je po odličnem startu znašel na drugem mestu.

Med tem, ko je Turek na prvem mestu vozil praktično brez napak, se Redding ni predal in dirko končal na devetem mestu. Rea po dveh padcih v zadnjem tednu ni preveč tvegal in Ragatliogluja celotno dirko ni zares ogrožal. Dva kroga pred koncem je Turek na prvem mestu pred Reo vodil za kar pet sekund. Na koncu je suvereno osvojil svojo prvo VN Argentine in prednost na vrhu prvenstva povečal na 29 točk. Na tretjem mestu je dirko končal dirkač Ducatija Michael Rinaldi.

"Zelo lepo je (Razgatlioglu) pobegnil in jaz sem se hotel osredotočiti zgolj nase. Po včerajšnjem padcu je bila današnja dirka bolj "raziskava terena". Iskal sem svoj ritem," s končnim izidom ni bil razočaran Rea.

Zmagovalec Razgatlioglu pa je slavil več kot le zmago: "Ta vikend smo veliko močnejši. V petek sem rekel, da moram zmagati. Danes je tudi moj rojstni dan in to je bilo najboljše darilo."