Drugi športi

Pedersenu še tretja etapa na Vuelti, Polanc 13.

Toledo, 09. 09. 2022 18.27 |

Danski kolesarski sprinter Mads Pedersen (Trek-Segafredo) je bil najhitrejši v 19. etapi kolesarske dirke po Španiji, ki jo je po dobrih 138 kilometrih odločil sprint glavnine v Talaveri de la Reina. V njem je drugo mesto zasedel Britanec Fred Wright, tretje pa Belgijec Gianni Vermeersch.

Jan Polanc
Jan Polanc FOTO: Damjan Žibert

V ospredju etape z dvema kategoriziranima vzponoma, ki pa nista bila posebej zahtevna in nista naredila selekcije, je bil tudi edini preostali slovenski predstavnik Jan Polanc, ki je zasedel 13. mesto. Za Madsa Pedersena, ki je že zmagovalec razvrstitve po točkah oziroma dobitnik zelene majice, je bila to tretja etapna zmaga na dirki.

V skupnem seštevku dve etapi pred koncem, med katerima skupni vrstni red lahko spremeni le še sobotna, še naprej vodi Belgijec Remco Evenepoel (Quick Step-Alpha Vinyl), ki ima dve minuti in sedem sekund prednosti pred Špancem Enricom Masom. Na tretjem mestu je še en Španec, Juan Ayoso. Moštveni kolega slednjega, Polanc, je še naprej 12., za najboljšim zaostaja 19 minut in 13 sekund.