181077

Braathen prepričljiv v Adelbodnu, Hadalin med petnajsterico

Avtor: Blaž Magdič
8. 1. 2023, 17.08

Norveški alpski smučar Lucas Braathen je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v švicarskem Adelbodnu. Braathen, vodilni že po polovici tekme, je zmagal z 0,71 sekunde prednosti pred rojakom Atlejem Liejem McGrathom, tretji je bil Nemec Linus Strasser (+0,92). Najboljši Slovenec Štefan Hadalin (+2,10) je v finalu z 20. napredoval na 14. mesto.

Za Hadalina je to druga uvrstitev med dobitnike točk to sezono, a prva v slalomu.

Braathen je v ospredju dosegel tretjo zmago v svetovnem pokalu v sezoni, drugo v slalomu. Na poti do slavja je imel nekoliko lažje delo, saj se dva od favoritov nista prebila med trideseterico.

Brez finala je ostal vodilni slalomist sezone in zmagovalec nočnega slaloma v Garmisch-Partenkirchnu Henrik Kristoffersen. Norvežan, tudi drugi na sobotnem veleslalomu v Adelbodnu, ki je današnji slalom začel s startno številko 1, je na progi naredil veliko napako in se s 4,12 sekunde zaostanka ni uvrstil v drugo vožnjo.

Brez finala je še tretjič to sezono ostal olimpijski prvak v slalomu Francoz Clement Noel, ki prve vožnje ni končal.

Tudi drugi Slovenec na današnjem slalomu Tijan Marovt je odstopil.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več