Šport > Nogomet
10069 ogledov

Ronaldu se je od šoka stemnilo pred očmi

Print Screen
Zgodovinski dosežek Cristiana Ronalda bi kmalu ostal v senci velikanske napake portugalskega vratarja.

Portugalska reprezentanca je na uvodni tekmi SP v Katarju premagal Gano (3:2) in se zavihtela na vrh skupine H. Na tekmi se je med strelce vpisal tudi Cristiano Ronaldo, ki je bil v 65. minuti natančen z bele točke.

Cristiano Ronaldo Katar 2022 Šport V drugem polčasu pet golov, zadel tudi Ronaldo in se vpisal v zgodovino

Sedemintridesetletni veteran, čigar uvod v prvenstvo je zaznamoval spor in posledični razhod z Manchester Unitedom, je s tem dosegel prav poseben mejnik. Postal je namreč prvi nogometaš v zgodovini, ki je zadel na petih svetovnih prvenstvih!

"Čudovit začetek mojega petega svetovnega prvenstva. Začeli smo tako, kot je treba. To je zelo pomembna zmaga. Zavedamo se, da je na teh tekmovanjih zmaga na uvodni tekmi lahko odločilna. Dosegel sem še en rekord, kar me navdaja z velikim ponosom. Vesel sem, ker smo kot ekipa odigrali dobro tekmo. Težko prigarana, a zaslužena zmaga," je komentiral Ronaldo.

| Avtor: Epa Epa

Ob Ronaldu sta iz igre za Portugalsko zadela še Joao Felix (78.) in Rafael Leao (80.). Za Gano je vmes izenačil Andre Ayew (73.), končni izid postavil Osman Bukari (89.). Slednji je po znižanju zaostanka uprizoril slavje s prepoznavnim skokom in vzklikom 'siuu', po katerem slovi prvi zvezdnik portugalske reprezentance.

Snemalci so se ob tem takoj osredotočili na Ronalda, čigar reakcija kaže na to, da nad imitacijo ni bil pretirano navdušen.

| Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Tekmo je zaznamovala tudi velikanska napaka portugalskega vratarja Dioga Coste, ki bi Gancem v zadnji minuti devetminutnega dodatka skoraj pomagal do izenačenja.

Costa si je pripravil žogo za začetek zadnje akcije na tekmi, pri tem pa je spregledal Inakija Williamsa, ki se je zvito potuhnil za njegovim hrbtom.

| Avtor: Print Screen Print Screen

Ganec si je izboril žogo, a mu je pri tem spodrsnilo, nato pa so portugalski branilci uspeli razčistiti nevarnost. Ronaldo se je od šoka prijel za glavo, po tekmi pa skupaj s soigralci pomagal potolažiti hudo razočaranega čuvaja mreže, kateremu kljub zmagi razumljivo ni bilo do smeha.

Diogo Costa | Avtor: Profimedia Profimedia