Afriško Prvenstvo

Ponedeljek, 17. 1. 2022, 18.56

afriško prvenstvo, 17. januar

Gostitelji remizirali, v osmino finala še Burkina Faso

afriško prvenstvo | Gostitelji iz Kameruna so si že pred zadnjo tekmo, na kateri so remizirali, zagotovili prvo mesto v skupini. | Foto Guliverimage

Nogometaši na afriškem prvenstvu v Kamerunu so danes končali predtekmovanje v skupini A. Obe tekmi 3. kroga, Zelenortski otoki - Kamerun ter Burkina Faso - Etiopija, sta se končali z izidom 1:1. Kamerun si je že pred zadnjim krogom zagotovil prvo mesto v skupini, na drugem je končala Burkina Faso.

Alhaji Kamara
Sportal Kakšno napako si je privoščil vratar! Navijači v domovini so noreli od sreče ...

Kamerunci, gostitelji prvenstva, so si že po dveh krogih zagotovili nadaljevanje v osmini finala in prvo mesto v skupini. Danes so si tako lahko privoščili tudi nekoliko bolj sproščen pristop, po katerem so dobili točko v boju z Zelenortskimi otoki. Domači so povedli po zadetku Vincenta Aboubakarja v 39. minuti, za Zelenortske otoke je izenačil Garry Rodrigues v 53.

Nogometaši Burkine Faso so si z remijem zagotovili osmino finala. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nogometaši Burkine Faso so si z remijem zagotovili osmino finala. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Zelenortski otoki bi ob morebitnem uspehu in spodrsljaju Burkine Faso še lahko računali na drugo mesto. A čeprav tudi Burkina Faso ni blestela, je na svoji tekmi dobila točko, kar je bilo v boju na daljavo dovolj za drugo mesto. Obe ekipi imata sicer na lestvici po štiri točke, a je Burkina Faso dobila medsebojno tekmo.

Danes je v Bafoussamu za vodstvo te ekipe poskrbel Cyrille Bayala v 24. minuti, Etiopija, ki je končala na zadnjem mestu, pa je izenačila po uspešno izvedeni enajstmetrovki Getaneha Kebedeja v 52. minuti. Za to reprezentanco je današnja točka sploh prva na prvenstvu, saj je v prvih dveh krogih izgubila.