Arnaut Danjuma je že v 3. minuti sijajno zaključil protinapad. Foto: Reuters

Tekma na stadionu Gewiss bi morala biti odigrana v sredo zvečer, a je bila preložena zaradi močnega sneženja. Organizatorji so skušali pripraviti igrišče, a je bila zelenica neprimerna za igranje. Danes v Bergamu ni snežilo in zelenica je bila zelo dobro pripravljena.

Etienne Capoue je šokiral Italijane tik pred odmorom. Foto: Reuters

Atalanta je potrebovala vse tri točke, Villarrealu pa je za osmino finala zadostovala že točka.

Danjuma učinkovito zaključil protinapad
Špancem je uspel sanjski start. V 3. minuti je Daniel Parejo s sredine igrišča poslal žogo v prazen prostor, hitri Danjuma je stekel sam po levi strani in z levico spretno poslal žogo med nogama vratarja Juana Mussa v mrežo.

Atalanta je takoj po prejetem zadetku močno pritisnila. Rafael Toloi je z glavo streljal prek vrat po podaji Iličića s prostega strela v 8. minuti. Vratar Villarreala Geronimo Rulli je bil večkrat na preizkušnji. V 18. minuti je odbil nevaren strel Rema Freulerja od daleč, tudi branilcu Merihu Demiralu ga z glavo ni uspelo ukaniti.

Josip Iličić je podal za drugi zadetek, a to ni bilo dovolj za napredovanje. Foto: Reuters

Capoue še pred odmorom povišal na 0:2
Tri minute pred odmorom je sledila nova hladna prha za gostitelje. Moi Gomez je v kazenskem prostoru lepo našel Etienna Capoueja, ki je s strelom iz obrata z desnico poslal žogo pod prečko. Musso je bil nemočen.

Vse stavili na napad, a prejeli še tretji gol
Trener Atalante Gian Piero Gasperini je na začetku drugega polčasa v igro poslal Berata Djimsitija in Ruslana Malinovskega. Vse je stavil na napad, a so se načrti podrli že v 51. minuti, ko je Gerard Moreno v kazenskem prostoru zaposlil sijajnega Danjumo. 24-letni Nizozemec je z levico povišal na 0:3.

Unai Emery, ki je lani z Villarrealom osvojil Evropsko ligo, se je veselil uvrstitve v izločilne boje Lige prvakov. Foto: Reuters

Malinovski in Zapata kronala premoč Atalante
Atalanta ni popuščala, navijači so želeli vsaj častni zadetek za slovo od Lige prvakov v tej sezoni. Malinovski je s prostega strela v 58. minuti zadel zgornji del prečke. Pet minut zatem je Duvan Zapata zadel še vratnico.

V 71. minuti je Joakim Maehle na robu kazenskega prostora našel Malinovskega, ki se je odločil za strel, žoga je malce spremenila smer in končala v mreži. Deset minut pred koncem je Iličić odlično podal do Zapate, ki je poslal žogo prek Rullija v mrežo za 2:3.

Trener Villarreala Unai Emery si je pošteno oddahnil, ko je sodnik Anthony Taylor po 95 minutah odpiskal konec tekme.

V sredo je močno sneženje preložilo tekmo v Bergamu. Foto: EPA

Muriel stresel vratnico
Špancem ni več uspelo zadržati žoge na sredini igrišča. Napadi Atalante so se vrstili. V 85. minuti je bil po strelu Muriela z glavo na pravem mestu Rulli. Minuto zatem so bili gostje stisnjeni v kazenski prostor, Muriel je z 20 metrov stresel vratnico, žoga se je odbila do Rafaela Tolioja. Kapetan Atalante je bil presenečen in mu ni uspelo potisniti žoge v prazna vrata.

Prvo mesto v skupini F je zasedel Manchester United, ki je v zadnjem krogu remiziral s švicarsko ekipo Young Boys (1:1).