Arsenal zmanjšal razliko za tretjeuvrščenim Chelseajem

Birmingham, 19. 03. 2022 18.04 |

STA, Ž.K.
0

Nogometaši Arsenala so naredili pomemben korak v močno želeni kvalifikaciji za prihodnjo sezono Lige prvakov. Na edini današnji tekmi elitne angleške premier league so ugnali Aston Villo z 1:0 in se utrdili na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice. Pred petouvrščenim Manchester Unitedom sedaj Topničarji (s tekmo manj) vodijo štiri točke, za tretjeuvrščenim Chelseajem pa zaostajajo pet točk.

Edini gol na tekmi je v 30. minuti dosegel 20-letni Bukayo Saka, ki je z roba kazenskega prostora sprožil natančen strel skozi kopico igralcev. Topničarji so vnovič stopili na pot uspehov, potem so jim niz petih zmag nazadnje prekinili nogometaši Liverpoola.

Arsenal ima zdaj tekmo in štiri točke več od Manchester Uniteda na četrtem mestu, Aston Villa ostaja deveta. Na vrhu točka loči vodilni Manchester City in Liverpool.

Statistika tekme Aston Villa - Arsenal

30. krog angleške lige je zaradi razpršenosti tekem povsem neobičajen. S tekmo, odigrano vnaprej, sta ga že pred devetimi dnevi odprla Norwich City in Chelsea, saj se Londončani prav danes merijo v četrtfinalu angleškega FA pokala. Današnji tekmi Burnleya in Southamptona ter Manchester Cityja in Brightona sta prav tako prestavljeni zaradi pokalnega udejstvovanja. Southampton in Manchester City bosta namreč svojo četrtfinalno tekmo odigrala jutri, ligaški tekmi pa nato v sredo oziroma četrtek.

Svoje srečanje sta v petek zvečer že odigrala Wolverhampton Wanderers in Leeds United. Volkovi so še po eni uri igre vodili z 2:0, a so vodstvo nato grdo zapravili. Načrti so se jim začeli lomiti, ko je bil v 53. minuti izključen Raul Jimenez, nato pa sta med 63. in 66 minuto za izenačenje poskrbela Jack Harrison in Rodrigo. V prvi minuti sodnikovega podaljška je četi novopečenega stratega Jesseja Marscha vse tri točke zagotovil Luke Ayling.