Innsbruck HK Olimpija IceHL

Sreda, 19. 1. 2022, 21.35

Liga IceHL, vnaprej odigrana tekma 48. kroga

Visok poraz Olimpije pri ekipi, za katero še ni našla recepta

HK Olimpija Innsbruck | Olimpija je izgubila na gostovanju pri Innsbrucku, ki ga v tej sezoni IceHL še ni premagala. | Foto HKO/Sportida

Hokejisti SŽ Olimpije so v vnaprej odigrani tekmi 48. kroga lige ICEHL v gosteh izgubili proti Innsbrucku z 1:5 (0:1, 0:2, 1:2). Moštvi sta se v tej sezoni IceHL srečali še četrtič, vselej pa so zmagali Tirolci. Innsbruck je ob Albi edini klub, ki ga Olimpija v IceHL še ni premagala.

Vienna Capitals EC KAC
Sportal Zmagovita vrnitev Celovca, ki je vpoklical še enega Slovenca

Ljubljančani so po sobotni zmagi proti Dornirbnu, 12. ekipi v ligi, danes proti zgornjemu sosedu slednjega z lestvice doživeli nov neuspeh. Po 13. porazu na svoji 33. tekmi sicer ostajajo peti na lestvici, a so bili tokrat kljub večjemu številu strelov daleč od uspeha proti ekipi, pri kateri je blestel Daniel Leavens s tremi goli.

Ljubljanski hokejisti so v prvi tretjini sprožili dvakrat več strelov od Innsbrucka, toda slednji je bil tisti, ki se je po prvem delu igre veselil vodstva. V 18. minuti je namreč prvič na tekmi zadel Leavens.

Nik Simšič je dosegel edini gol za Olimpijo. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Nik Simšič je dosegel edini gol za Olimpijo. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

V drugem delu sta bili ekipi povsem enakovredni, kar zadeva število strelov, toda to gostom ni posebej pomagalo, saj so Avstrijci še dvakrat premagali Paava Hölsäja. V 30. minuti je drugič na tekmi zadel Leavens, malce pred koncem druge tretjine pa se je med strelce vpisal še Timothy Mcgauley.

Ljubljanski zasedbi je nekaj upov po preobratu vzbudil Nik Simšič, ko je v 52. minuti le uspel premagati razpoloženega Edwarda McColluma in znižal zaostanek na 1:3. A manj kot dve minuti pozneje je bilo tudi teh upov konec, saj je mrežo gostov zadel še Lukas Bär. Za nameček je v 56. minuti svoj "hat-trick" dopolnil Leavens in postavil končni izid. Razmerje strelov je bilo 35:21 za Olimpijo, McCollum he zaustavil 34 strelov, Hölsä 16.

Naslednja tekma v regionalnem tekmovanju Ljubljančane čaka čez dva dni, ko bodo gostili Dunaj.

V nedeljo četrtfinale DP

Olimpija bi morala biti v teh dneh aktivna v državnem prvenstvu, a so tekme zaradi okužb z novim koronavirusom prestavljene. Četrtfinale s HD Hidria Jesenice, ki je bil predviden za pretekli ponedeljek, bo na sporedu v nedeljo.

Liga IceHL, 19. januar

Vnaprej odigrana tekma 48. kroga
Innsbruck : HK SŽ Olimpija 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
1:0 Leavens (Feldner, 18.), 2:0 Leavens (Dostie, Huntebrinker, 30.), 3:0 McGauley (Betker, Boruta, 40.), 3:1 Simšič (Leclerc, Piche, 52.), 4:1 Bär (Huntebrinker, 54.), 5:1 Leavens (McGauley, Bourque, 56.).