Victor Hedman je trenutno med branilci zbral v ligi največ točk. Foto: Reuters

Prvaki zadnjih dveh sezon so v Los Angelesu igrali z 12 napadalci in le štirimi branilci, slavili pa so četrtič zapored. Victor Hedman je prispeval dva gola in podajo, Nikita Kučerov, Steven Stamkos in Mathieu Joseph po zadetek in podajo, Andrej Vasilevski pa je zbral 32 obramb.

"Ne bom lagal. Imel sem težave zaspati, saj sem bil v takem pričakovanju. To je nekaj novega, veš, da boš na ledu vsako drugo izmeno. V 82 tekmah potrebuješ take izzive. Zanimivo je bilo videti, kaj zmoreš le s štirimi igralci," je Hedman dejal o težavah Strel z branilsko vrsto, ki pa se proti Kraljem niso poznale.

Gostje so povedli v 14. minuti, ko je po napaki Anžeta Kopitarja in Ollija Määtäja v protinapad zadrsal Hedman in premagal Cala Petersena. V drugi tretjini je sledil preobrat. Najprej je Blake Lizotte ukradel ploščico Braydenu Pointu na desni strani in jo pospravil pod prečko, v 32. minuti pa je veliko napako napravil še Mihail Sergačev, ki je izgubil ploščico tik pred svojimi vrati, Alex Iafallo pa je zadel ob igralcu manj na ledu.

Nato sta v dobri minuti in pol floridsko moštvo v vodstvo vrnila Kučerov, ki je z diagonalnim strelom mrežo zatresel ob številčni premoči, in Pierre-Edouard Bellemare, ki je gol dosegel po izvrstni podaji Josepha, ko je "powerplay" imel Los Angeles. Da je bil izid po dveh tretjinah izenačen, je poskrbel Artur Kalijev, ki je bil natančen ob igralcu več na ledu.

V 51. minuti je Hedman z devetim golom v sezoni s strelom z zapestja zadel za 4:3, šest minut in pol pozneje pa je Tampa vodila že 6:4. Med strelce sta se vpisala Joseph, ko so gostje lepo izigrali domačo obrambo, in Stamkos, ki je zatresel prazno mrežo. 55 sekund pred koncem je izid srečanja postavil Phillip Danault.