Maribor se je Radomljam maščeval za boleč domač poraz

Radomlje, 18. 09. 2022 19.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min

Maribor se je na najboljši možni način oddolžil Radomljanom za boleč poraz 0:3 na prvi medsebojni tekmi v Mariboru v prvem krogu in prvič v sezoni nanizal dve zmagi zapovrstjo, ki sta ga po slabem uvodu v sezono že dvignili na četrto mesto na prvenstveni razpredelnici. Že pred tem je Bravo z 2:0 premagal Gorico, Celjani pa so bili na večerni tekmi z 2:1 boljši od Domžal.

V Radomljah je večino dela opravil že na samem začetku tekme, po 14 minutah tekme je vodil z 2:0 in še imel igralca več na igrišču, sodnik je zaradi prekrška izključil domačega vratarja Emila Velića. V drugem polčasu celo dva, saj je moral v sodnikovem dodatku prvega dela predčasno v slačilnico še Madžid Šošić, ki je Marka Tolića udaril v obraz in prislužil drugi rumeni karton. Takrat je postalo jasno, da preobrata gledalci v Domžalah ne bodo videli in da je vprašanje, kakšna bo na koncu razlika v korist vijoličastih.

Domači igralci in navijači so že v tretji minuti dobili prvi večji udarec. Tekmec je povedel, potem ko je Rok Kronaveter lepo podal žogo v prazen prostor, v katerega je utekel Roko Baturina. Hrvaški napadalec se je znašel sam pred vratarjem Velićem, žogo pa mimo njega poslal v mrežo.

V deseti minuti je prišlo do novega razburjenja na igrišču. Radomljani so nekoliko neprevidno podali žogo svojemu vratarju, videti je bilo, da bo Aljaž Antolin do žoge prišel prej kot Velić, a ga je ta še pred tem s podplatom podrl, sodnik pa mu je pokazal rdeč karton. V vratih ga je zamenjal Luka Baš (uradno je zamenjal Maria Čuića), ki pa je že po prostem strelu moral po mrežo, z močnim in natančnim strelom ga je premagal Kronaveter.

Rok Kronaveter
Rok Kronaveter FOTO: Damjan Žibert

Do prvega polčasa bi gosti lahko dosegli še kakšen zadetek, dve priložnosti je zapravil Marko Tolić, ki je zadel tudi zunanji del vratnice, eno pa Jan Repas.

Mariborčani, ki so drugi polčas začeli z dvema igralcema več, so imeli možnost, da si popravijo razliko med prejetimi in danimi zadetki. Po pričakovanju so imeli veliko terensko premoč, a si dolgo niso priigrali resne priložnosti. V 61. minuti pa so vendarle povišali vodstvo, ko je po kotu, spet je bil asistent Kronaveter, z glavo mrežo tresel Nemanja Mitrović.

Na 4:0 je v 78. minuti z natančnim strelom od daleč postavil Repas, v 86. minuti je svoj prvi gol v Prvi ligi Telemach dosegel še Luka Božičković.

V naslednjem krogu bo Maribor gostoval v Novi Gorici, Kalcer Radomlje pa v Celju.

Statistika tekme Radomlje – Maribor

Bravo prekinil negativni niz

Nogometaši Brava so prekinili niz treh zaporednih porazov na domačem igrišču (Domžale, Mura, Maribor) in v derbiju začelja z dvema goloma Martina Kramariča z 2:0 premagali Gorico, ki je z istim izidom dobila prvo medsebojno tekmo v sezoni v Novi Gorici. Ljubljančani, ki so za razliko od prejšnjih tekem nastopili z nekoliko spremenjeno postavo in tudi drugačnim sistemom, so bili boljši tekmec, čeprav so svoje priložnosti imeli tudi Goričani, predvsem ko je bil izid za njih ugodnejši, tako da bi se lahko obračun zasukal tudi drugače.

Predvsem, če bi izkoristili prvo priložnost na tekmi v 13. minuti. Takrat so domači pri podaji nazaj storili napako, Simon Nsanaju je žoga ušla, Alen Krajnc je sam stekel proti vratarju Gašperju Lubeju Finku, toda streljal slabo, tako da ljubljanski vratar niti ni imel veliko dela, da je strel ubranil.

V 15. minuti je na drugi strani po kotu prišel do priložnosti Gašper Trdin, vendar je tudi on streljal slabo. V 21. minuti pa so domači povedli, ko je po podaji Matije Kavčiča z leve strani Almin Kurtović sicer prišel do strela, toda pri tem je bil nepravilno oviran, tako da je sodnik dosodil najstrožjo kazen. Izkoristil jo je Martin Kramarič.

V 32. minuti je imel David Flakus Bosilj priložnost, da poviša rezultat, z desne strani je prodrl v kazenski prostor, a streljal neprepričljivo, imel pa je tudi boljšo rešitev, lahko bi namreč podal v sredino Kramariču. A za sebičnost se je po podobni akciji oddolžil v 37. minuti, ko je Kramariču podal, slednji pa je žogo mimo vratarja Uroša Likarja poslal v mrežo.

Pred tem je Etien Velikonja z lepim strelom z obrata zadel prečko, gosti pa so imeli priložnost tudi v sodnikovem dodatku, ko Alessandro Ahmetaj ni izkoristil natančne podaje Zvonimirja Petrovića.

Drugi polčas je bil manj zanimiv in manj bogat s priložnostmi. Bravo se je odlično postavil na igrišču, onemogočal nevarnejše napade tekmecev, sam pa izvedel nekaj obetavnih protinapadov, ki pa se niso končali z nevarnejšim strelom. Z edinim nevarnejšim strelom je ob koncu tekme zapretil gostujoči rezervist Žan Bešir, vendar je bil domači vratar na mestu.

Bravo bo v naslednjem krogu gostoval v Kopru, Gorica pa bo gostila Maribor.

Celje do četrte zaporedne zmage

Celjani, ki so se po treh zaporednih zmagah prebili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice, so proti Domžalčanom v zelo zanimivem obračunu vknjižili še četrto. Do nje so spet prišli po preobratu, saj jim je še v 59. minuti zelo slabo kazalo. Zaostajali so z 0:1, tekmec je imel v drugem delu kar nekaj lepih priložnosti za povišanje rezultata, v omenjeni minuti pa so ostali še brez izključenega Grigorija Morozova.

A odhod Rusa v slačilnico je deloval pozitivno, takoj za tem so izenačili. Potem ko se je izenačilo tudi številčno stanje na igrišču, saj je sodnik zaradi drugega rumenega kartona izključil še igralca Domžal Janeza Piška, pa so izkoristili še drugo veliko napako domžalske obrambe in prišli do zmagovitega zadetka.

Kot že nekajkrat v sezoni so se Celjani hitro znašli v zaostanku. Že v drugi minuti so nesrečno prejeli zadetek, potem ko gostujoči igralec Nik Perc pri podaji zagotovo ni zadel žoge, kot si jo je želel, a je ta s pomočjo Davida Zeca vendarle prišla do Franka Kovačeviča, ki se jo je s kolenom pred vrati le rahlo dotaknil. A to je bilo dovolj, da je pred Matjažem Rozmanom spremenila smer in da je bil domači vratar nemočen.

Domači so imeli takoj veliko priložnost za izenačenje, ko se je Nino Kouter na levi strani kazenskega prostora neoviran znašel pred vratarjem Ajdinom Mulalićem, vendar je streljal čez gol. Kouter je bil nevaren tudi v 14. minuti, ko je s podobnega položaja streljal, domžalski vratar pa je žogo odbil v kot. Po njem se je fantastična priložnost ponudila Nigerijcu Charlesu Ikwuemesiju, ki je bil potem, ko mu je z glavo žogo podal Zec, povsem sam pred vratarjem, a je ta spet odlično posredoval.

Celjani so imeli veliko terensko premoč, Ikwuemesi je bil stalna nevarnost za domžalska vrata, toda vratar Mulalić je bil razpoložen. Edino napako je storil v 41. minuti, ko je po kotu zaplaval v prazno, do žoge je prišel Morozov, a je napako popravil. Domžalčani so se v prvem polčasu v glavnem branili, v sodnikovem dodatku pa prišli do možnosti za povišanje vodstva, Kovačević je po samostojnem prodoru vse opravil odlično, le strel se mu ni posrečil.

Gosti so bili tudi tisti, ki so si pripravili prvi priložnosti v drugem delu. Obe je imel Ivan Durdov, še posebej lepa je bila druga v 49. minuti, ko se je znašel sam pred Rozmanom, poskusil z lobom, a celjski vratar je iz dvoboja izšel kot zmagovalec.

V 59. minuti je prišlo do medsebojnega obračunavanja med Morozovom in Percom, Celjan si je zaradi udarca po prekršku prislužil rdeči karton. Prekinitev ob tem je trajala nekaj časa, očitno pa Domžalčanom ni prišla prav. Obrambi je popustila zbranost, po prostem strelu z leve strani je napako Andrej Đurića kaznoval Zec, ki se je, potem ko mu je gostujoči branilec praktično podaril žogo, v kazenskem prostoru odlično znašel.

Z igralcem več so Domžalčani prevzeli pobudo, Kovačević je zapravil še eno priložnost, še lepšo je imel Arnel Jakupović, toda Rozman se je izkazal. V 77. minuti pa so brez igralca ostali tudi Domžalčani, drugi rumeni karton se je prislužil Janez Pišek.

Gostitelji so moči spet usmerili v napad, kar se jim je v 82. minuti obrestovalo. Dušan Stojinović je podal z desne strani, kazalo je, da bo Mirko Mutavčič rešil nevaren položaj, a namesto, da bi žogo poslal proti sredini igrišča, je podal žogo v noge Vasilija Janičića, ki je s strelom pod prečko zagotovil zmago domači ekipi.

Celje bo v naslednjem krogu gostilo Kalcer Radomlje, Domžale pa Muro.