Tomi Horvat in Mihael Klepač se veselita zadetka. Mura je bila za razred boljši tekmec od Shkëndije. Foto: www.alesfevzer.com

Pred tednom dni je v Skopju odločil gol Luke Bobičanca z 11-metrovko, tokrat je bil obračun omenjenih ekip precej bolj enostranski. Shkëndija je nekako še držala stik z aktualnimi slovenskimi prvaki, nato pa od 43. minute dalje igrala z igralcem manj, kar je dokončno zapečatilo njeno usodo. Sobočani so mrežo makedonskega kolektiva do konca srečanja namreč zatresli še štirikrat.

Z zgodovinskim prvim naslovom nogometnega prvaka Slovenije je NŠ Mura dobila priložnost za nastop v Ligi prvakov, v tem pogledu imajo več izkušenj Severni Makedonci, ki so že bili na pragu Evropske lige, a tokrat preprosto niso imeli možnosti za uspeh.

Ob napredovanju z Bolgari ali Belorusi
Mura se bo v drugem krogu pomerila z zmagovalcem dvoboja med Ludogorcem in Šahtjorjem Soligorskom. Na prvi tekmi so Bolgari doma ugnali Beloruse z 1:0. Shkëndijo čaka selitev v kvalifikacije za Konferenčno ligo, kjer bo igrala s poražencem obračuna med Mälmöjem in Rigo. Favorizirani Švedi so doma Latvijce odpravili le z 1:0.

Izenačen dvoboj v uvodnih minutah
Aktualni slovenski prvaki so tekmo začeli dobro, v 8. minuti je, potem ko mu je žogo v prostor poslal Žan Karničnik, prvo pravo priložnost na tekmi zapravil Kai Cipot. Z desnico je proti vratom makedonskega kluba sprožil diagonalni strel, vratar Kostadin Zahov je z nogo žogo odbil v kot. Malce pozneje so nevarno zapretili tudi Severni Makedonci, Ljupčo Doriev je za nekaj centimetrov zgrešil desno vratnico domačega vratarja Matka Obradovića, hip zatem je Murin čuvaj mreže preprečil veselje Armendu Alimiju, ki je poskusil srečo z roba kazenskega prostora.

Bobičanec v 25. minuti zadel za 1:0
Igra se je nato malce umirila, v 25. minuti pa je za veliko veselje na tribunah Fazanerije poskrbel Luka Bobičanec, ki je Sobočane popeljal v vodstvo. Po novi lepi Karničnikovi podaji je 28-letni Hrvat z natančno odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora premagal Zahova za 1:0. Žoga se je v mrežo odbila od vratnice. Po dobre pol ure igre je bil blizu zadetku še Mihael Klepač, a je žoga po strelu s 16 metrov zletela mimo vratnice.

Navijači Mure so prišli na svoj račun. V Fazaneriji so spremljali sijajno predstavo svojih ljubljencev, ki nadaljujejo prekmursko nogometno pravljico. Foto: www.alesfevzer.com

Kouter podvojil vodstvo črno-belih
Makedoncem v nadaljevanju polčasa ni uspelo prebiti dobro postavljene obrambe gostiteljev, še najbolj vroče je bilo v 37. minuti, ko je Besart Ibraimi z 11 metrov z glavo žogo poslal mimo gola. V sami končnici so gostje nato ostali še brez izključenega Jana Krivaka, ki si je po nujnem prekršku prislužil še drugi rumeni karton (prvega je prejel le nekaj minut prej). In ko je že kazalo, da se bosta ekipi namenili na odmor z minimalno prednostjo gostiteljev, je makedonsko mrežo zatresel še Nino Kouter. 27-letni vezist je izkoristil novo odlično Karničnikovo podajo in Zahova premagal s silovitim strelom pod prečko. Gostujoči vratar je bil popolnoma nemočen. 2:0.

"Petarda" odjeknila v 87. minuti
Festival lepih zadetkov se je nadaljeval v drugem polčasu. Natančneje v 10. minuti nadaljevanja, ko se je med strelce vpisal še Klepač. Ta je z roba šestnajsterca sprožil silovit projektil, ki je končal v spodnjem desnem kotu. 3:0. Po dobri uri igre se je makedonska mreža zatresla še četrtič. Po dvojni podaji je proti vratom sprožil Žiga Kous in zadel ob desni vratnici. Že hip zatem je s silovitim volejem poskusil še Cipot, a je ostalo pri 4:0.

Končni rezultat je s še drugim zadetkom na tekmi postavil Klepač. Ta je zadel z razdalje, potem ko si je veliko napako privoščil Zahov. V 2. predkrogu se bodo Muraši pomerili z Ludogorcem, ki je bil s skupnim izidom 2:0 boljši od Šahtjorja iz Soligorska.